Antradienį Seime žurnalistams I.Šimonytė sakė negalinti tiksliai pasakyti, ar Vyriausybės nutarimo projektas bus paruoštas trečiadienį vyksiančiam ministrų kabineto posėdžiui.
Paklausta, kaip bus užtikrinta, kad galimybių pasas nebūtų diskriminacinis, apie ką jau kalba tam tikri žmogaus teisių gynėjai, premjerė teigė, kad, jos nuomone, nėra kito būdo užtikrinti, kad jis nebūtų diskriminacinis, kaip tik sudarant galimybę testuotis visiems žmonėms, kol kas neturintiems galimybės vakcinuotis.
„Ar tą pavyks padaryti, aš nesu tikra. Tai yra labai sudėtingas uždavinys, todėl kad dabar testavimo apimtys yra labai didelės dėl pandemijos valdymo. Ir todėl žiūriu į šitą sprendimą kaip į visiškai trumpalaikį sprendimą.
Kai tik vakcinavimo apimtys pasieks plačiąją visuomenę, kai bus galimybė kiekvienam Lietuvos žmogui priimti sprendimą, ar jis skiepijasi, ar ne, tuomet jau, manau, kad mes kalbėsime apie visai kitą situaciją“, – komentavo I.Šimonytė.
Ar yra daugiau aiškumo, ar testai pasitikrinti dėl COVID-19 bus kompensuojami valstybės ir kiek jie galios?
I.Šimonytės teigimu, daugiau aiškumo bus, kai bus pateiktas pasiūlymas.
„Bet, manau, kad ir kalbant apie kompensavimą, veikiausiai mes turėtumėme kalbėti, kaip yra kitose šalyse. Kad tai yra tam tikru dažnumu žmogui, tarkime, kartą per kažkiek laiko kompensuojama. Kadangi mes neturime išstumti tų testavimo apimčių, kurios mums yra būtinos tam, kad mes valdytume pačią epidemiologinę situaciją“, – kalbėjo premjerė.