Kandidatą į sveikatos apsaugos ministrus Arūną Dulkį prezidentas nusprendė tvirtinti, nes už jį asmeninę atsakomybę prisiėmė pati I.Šimonytė.
Savo komentarus žiniasklaidai premjerė pateikė vėliau Seime.
Mano, kad visi buvo geri
Klausiama, kaip vertina G.Nausėdos sprendimą, dėl to, ką iš kandidatų į ministrus tvirtinti, o ką atmesti, I.Šimonytė sakė, kad, pagal Konstituciją ir Konstitucinio Teismo išaiškinimą, tvirtina tą sąrašą, kurį pateikia premjeras.
„Dabar sąrašas yra pateiktas oficialiai ir šiandien mes šiek tiek aptarėme, ar tame sąraše galėtų būti daroma pakeitimų ir dėl kai kurių pakeitimų buvo sutarta. Vis tiek aš turėsiu pateikti patikslintą sąrašą, kurį jau prezidentas galėtų pasirašyti, nes, kaip žinia, prezidentas negali išbraukti pavardžių iš sąrašo, tvirtinti nepilną sąrašą ar kažkaip kitaip tą sąrašą pakeisti, nes tai yra premjero prerogatyva. Tai vertinu kaip darbingą pokalbį tiesiog ir susitarimą, kurį pavyko pasiekti ir, tikiuosi, pavyks ir įgyvendinti“, – komentavo ji.
I.Šimonytė teigė, kad turbūt nėra žmogaus, dėl kurio nebūtų galima turėti pastabų.
Kartu premjerė aiškino, kad jai iki šiol nebuvo matytas toks kandidatų į ministrus aptarinėjimas, kuris vyko formuojant šią Vyriausybę.
Ji akcentavo, kad atskirų kandidatų savybės nebūdavo taip plačiai komentuojamos.
„Prezidentas savo teisę komentuoti turi, be jokios abejonės. Bet kažkaip gal truputėlį kitaip dalykai anksčiau vykdavo“, – pastebėjo Vyriausybės vadovė.
Kažkaip gal truputėlį kitaip dalykai anksčiau vykdavo.
I.Šimonytė dėkojo tiek K.Adomaičiui, tiek D.Miniataitei, kurie sutiko būti teikiami kandidatais į ministrus.
Ji pabrėžė pasitikėjusi jų kompetencija.
Pasak jos, pavyzdžiui, buvusi kandidatė į žemės ūkio ministrus yra labai profesionali valstybės tarnautoja, turinti daugiau patirties nei daugelis žmonių net kartu sudėjus.
Naujų kandidatų į žemės ūkio ir susisiekimo ministrus bus ieškoma. Pavardes I.Šimonytė žadėjo įvardyti, „kai galės įvardyti“.
Kartu premjerė aiškino neprivalanti sutikti su visomis pastabomis, kurios yra sakomos apie jos pasiūlytus kandidatus.
„Jeigu aš juos siūliau, tai, reikia manyti, kad aš maniau, kad galiu su visais jais dirbti ir pasiekti tų rezultatų, kurių mes būtume bandę pasiekti. (...) Aš laikausi nuomonės, kad kandidatai buvo geri, tinkami. Aš juos įsivaizdavau savo komandoje. Ir lygiai tą patį galėčiau pasakyti apie Dainių Kreivį ir A.Dulkį“, – pabrėžė ji.
Klausiama, ar penktadienio susitikimo su G.Nausėda metu keitėsi jo „juodasis sąrašas“, I.Šimonytė teigė, kad apie juoduosius sąrašus jos klausti nereikėtų.
„Pastabų, kaip jūs ir patys girdėjote viešojoje erdvėje, buvo pateikta dėl turbūt absoliučiai visų kandidatų, išskyrus G.Landsbergį. Kaip aš turėčiau vertinti tai? Ar tai reiškia, kad tai yra trylikos kandidatų juodasis sąrašas? Turbūt taip nevertiname. Turbūt galime vertinti, kad dėl kiekvieno kandidato ir turbūt dėl manęs pačios taip pat būtų galima turėti daug visokiausių pastabų. Tai tą ir vertiname kaip pastabas“, – kalbėjo premjerė.
Pasigedo vizijos
Apie tai, kurie kandidatai į ministrus jam netinka, G.Nausėda pranešė po susitikimo su I.Šimonyte surengtoje spaudos konferencijoje.
Premjerė joje nedalyvavo.
G.Nausėda teigė, kad kandidatai, kurie netiko, nebuvo blogi ar nesuprato savo funkcijų – žmonės rengėsi, pristatė viziją, bet jiems ne iki galo pavyko tai padaryti.
Prezidentas aiškino negalintis prisiimti atsakomybės už K.Adomaičio ir D.Miniataitės trumpalaikių bei ilgalaikių tikslų įgyvendinimą.
„Nes stokojama vizijos, stokojama gero savo sektoriaus pagrindinių problemų išmanymo“, – kodėl netiko kandidatūros, motyvavo G.Nausėda.
Jis sakė vėliausiai antradienį pasirašysiantis dekretą dėl Vyriausybės.