Vadinamojo čekių skandalo įkarštyje Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) pirmininkas Gabrielius Landsbergis inicijuoja pirmalaikius Seimo rinkimus.
Norint juos surengti, reikia, kad už tai parlamente balsuotų mažiausiai 85 politikai. O su parama tokiai idėjai čia kol kas striuka.
Jeigu Seimas nepasileis, I.Šimonytė pareiškė, kad trauksis iš pareigų.
Tokiu atveju teks formuoti naują Vyriausybę.
Prerogatyva tam kaip ir tektų didžiausią frakciją Seime (50 narių) turintiems TS-LKD.
Užkulisiuose kai kurie konservatorių politikai svarsto, kad mąžtelėjus susierzinimui, į ministro pirmininko pareigas galbūt vėl sutiktų būti deleguojama I.Šimonytė.
Tačiau, pavyzdžiui, apžvalgininkas Virgis Valentinavičius tokia galimybe visiškai netiki. Menkai tai tikėtina ir analitikui Matui Baltrukevičiui.
Jeigu ne I.Šimonytė, TS-LKD atstovai neabejoja, kad partijos gretose pavyktų rasti naują kandidatūrą į Vyriausybės vadovus.
G.Landsbergio galimybės vertinamos menkai.
Svarstoma, kad nei jis pats norėtų imtis tokios atsakomybės, nes ir 2020 metų Seimo rinkimuose vesti TS-LKD kandidatų sąrašą perleido I.Šimonytei, nei, matyt, prezidentas Gitanas Nausėda, su kuriuo būta ne vieno rimto susikirtimo, jį skirtų į šias pareigas.
Be to, G.Landsbergis sulaukė ir dalies konservatorių pasipiktinimo „audros kėlimu stilinėje“ bei klausimų dėl tolesnio vadovavimo TS-LKD.