I.Šimonytė rinkimų rezultatus pakomentavo 22 val. savo rinkimų štabe.
„Nors ir neturime dar didelės dalies balsų, bet, manau, kad rezultato, kokie ten pasiskirstymai bebūtų, tai nepakeis. Labai džiaugiuosi, kad žmonės antrajame ture, tie, kurie yra už pažangią Lietuvą, kurie yra už atviresnę Lietuvą, turėjo pasirinkimą už ką balsuoti ir pasirinko.
Dabar pirmadienį grįšime visi į savo darbus, dirbsime toliau. O šiandien norėčiau visiems labai nuoširdžiai padėkoti už pasitikėjimą, už tai, kad man atidavė savo balsą“, – sakė konservatorių kandidatė.
Postas nepridėjo lengvumo kandidatuojant
I.Šimonytė aiškino, kad premjerės kadencija nepridėjo lengvumo kandidatuojant į prezidentus.
Ji prisiminė, kad buvo besistengiančių, jog ji nepatektų į antrąjį rinkimų turą, tam esą kūrusių specialias strategijas.
Todėl konservatorė džiaugėsi, kad jai pavyko patekti į antrąjį prezidento rinkimų turą bei užtikrinti alternatyvą daliai rinkėjų.
„Bandžiau prisiminti kokį nors premjerą, kuris buvo į antrą turą patekęs dalyvaudamas rinkimuose ir neprisiminiau.
Bandžiau prisiminti kokį nors konservatorių – irgi neprisiminiau“, – kalbėjo Vyriausybės vadovė.
Kartu I.Šimonytė minėjo, kad jai vadovaujant ministrų kabinetui teko priimti sprendimus, kurie nebūtinai buvo labai populiarūs, visų pripažįstami kaip teisingi.
Per trejus su puse metų esą buvo visko: ir COVID-19 pandemija, ir karas Ukrainoje, ir infliacijos šuolis.
„Natūralu, kad tokiais atvejais daliai žmonių sprendimai galbūt atrodo ne patys geriausi. Galbūt jiems atrodo, kad kažkokie kiti sprendimai būtų tinkamesni.
Galbūt kartais atrodo, kad tie, kas kartais suokia, neturėdami konkrečios atsakomybės, tokias giesmes, kad viską galima kažkaip kitaip stebuklingai išspręsti, atrodo, jog gal kalba teisybę – taip irgi būna.
Aš manau, kad su visu šituo krūviu, kurį tikrai teko per trejus su puse metų nešti, išlaikyti bent jau partijos rinkėjų pasitikėjimą – tą, kurį partija gavo per 2020 metų rinkimus, yra tikrai didelis pasiekimas“, – kalbėjo ji.
Anot jos, kokie bebūtų galutiniai rinkimų rezultatai, palaikymas jai svarus.
Nors nedaug konservatorių tikėjo savo kandidatės sėkme prieš Gitaną Nausėdą, jos rinkimų štabo vadovas Mindaugas Lingė anksčiau sekmadienį pažymėjo, kad prezidentui per anksti matuotis tiek trokštamus pergalės skaičius, tiek kam patikėti premjero postą rudenį.
Rinkimai nesibaigia
Nors kai kurie konservatoriai neturi vilčių, kad I.Šimonytė laimės prieš Gitaną Nausėdą, paklaustas, o kas po šių rinkimų, M.Lingė sakė, jog rinkimai nesibaigia.
Jis minėjo, kad po kelių savaičių vyks Europos Parlamento, spalį – Seimo rinkimai.
„Šie rinkimai turbūt gali pasibaigti, tikėtina, G.Nausėdai, jeigu jis nuspręstų nedalyvauti Seimo rinkimuose ar kažkokiame kitame pavidale. O jeigu rinkėjų valia bus, kad lieka taip, kaip ir dabar – pareigas einantis prezidentas, mes labai tikimės, kad kartosis labai panašus scenarijus.
Tos partijos, kurios nepabijo iškelti savo kandidatų, ir tos partijos, kurios, kaip rodo istorinė patirtis, patenka arba yra arti antro turo, paskui pasirodo, kad jos yra realios pretendentės ir realiai formuoja Vyriausybes“, – žurnalistams komentavo M.Lingė.
Jis priminė, kad 2009 metais prezidentuose antroje vietoje liko socialdemokratas Algirdas Butkevičius ir po sekančių Seimo rinkimų jis formavo Vyriausybę.
Analogiška situacija, anot jo, buvo ir 2019 metais.
„Neatmesčiau, kad toks scenarijus gali susiklostyti ir šių metų rudenį.
Tai dar turbūt yra per anksti matuotis tiek tuos skaičius, kuriuos matuojasi G.Nausėda kaip šių rinkimų nugalėtojas, tiek ir tuos žingsnius, kuriuos jis darė jau netgi siūlydamas ir bandydamas įtikinėti jo norimą kandidatę į ministres pirmininkes“, – sakė I.Šimonytės rinkimų štabo vadovas.
Susirinko kavinėje
Prieš dvi savaites, per pirmąjį prezidento rinkimų turą, balsavimo rezultatų I.Šimonytės štabas laukė viename viešbutyje netoli centro.
Šįkart pasirinkta vieta Antakalnyje, kur vienmandatėje rinkimų apygardoje I.Šimonytė yra išrinkta į Seimą, netoliese veikia jos, kaip parlamentarės, biuras.
I.Šimonytė savo rinkimų štabe pabuvo maždaug iki 23.30 val. – daugiausia su kai kuriais komandos nariais ji rinkimų rezultatų laukė atskiroje uždaroje patalpoje.
Tačiau prieš išvykdama išėjo pabendrauti su dar likusiais palaikytojais.
Prieš vidurnaktį pasiėmusi jai padovanotas gėles I.Šimonytė išvažiavo.
Kavinė, kurioje rinkimų rezultatų laukė konservatoriai ir jų kandidatės į prezidentus rėmėjai, irgi ištuštėjo, liko pavieniai žmonės.
Pirmieji čia atvyko kai kurie konservatorių parlamentarai – M.Lingė, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Žygimantas Pavilionis, Edmundas Pupinis, Linas Slušnys, Monika Navickienė, Aistė Gedvilienė, Agnė Bilotaitė, pilkuoju Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų kardinolu vadinamas užsienio reikalų viceministras Jonas Survila, europarlamentaras Andrius Kubilius ir kt.
Tarp atvykusiųjų – ir menininkai Algirdas bei Remigijus Gataveckai, Jovita Vaitkutė, apžvalgininkas, premjeru buvusio Andriaus Kubiliaus patarėjas Virgis Valentinavičius, dainininkė Monika Linkytė, socialinių tinklų žvaigždė Agnė Kulitaitė.
Kandidatė į prezidentes atvyko kiek po 21 val.
Dieną, kaip buvo matyti iš feisbuke publikuotų nuotraukų, I.Šimonytė praleido mėgaudamasi žydinčia pavasario gamta. Ji įkėlė kelias žydinčių bijūnų nuotraukas.
Vieno sekėjo paklausta, ar nemėgsta narcizų, ji pakomentavo, kad „darže visai nieko“.
Svečiams siūloma pasivaišinti įvairiais užkandžiais, vandeniu, kitais gaiviaisiais gėrimais.