„Kaip ir planavome, Vilniaus gatvės kapitalinį remontą tęsiame vos tik sulaukę atšilimo. Pėstieji susidurs su laikinais nepatogumais, tačiau šį kartą, net ir vykstant darbams, gyventojai netrukdomi pasieks namus ar įstaigas.
Įrengti nauji granitiniai šaligatviai bus lygūs ir patogūs visiems, o bendras jų vaizdas atlieps Laisvės alėjos motyvus, kurią ir pratęsia Vilniaus gatvė iki pat Rotušės aikštės. Šių pokyčių laukia ne tik pėstieji, bet ir čia esančios senamiesčio kavinės“, – Kauno miesto savivaldybės pranešime spaudai teigė Kauno savivaldybės administracijos direktorius Vilius Šiliauskas.
Vėlesniuose etapuose laukia pagrindinio pėsčiųjų tako grindinio klojimas ir mažosios architektūros atnaujinimas. Planuojama viską užbaigti laiku – iki šių metų vasaros.
Kompromisas dėl grindinio
Nuo praėjusių metų pabaigos šalia Rotušės aikštės kauniečiai galėjo gyvai pamatyti ir išbandyti pavyzdinį Vilniaus gatvės grindinio fragmentą iš nulygintų akmenų. Gyventojai nugludinto autentiško akmens ploto patogumą tikrino ir vežimėliais bei dviratėmis transporto priemonėmis.
Tąkart pastabų dėl grindinio turėjo Kultūros paveldo departamentas, tad iki šiol vyksta darbinės diskusijos šiuo visuomenei svarbiu klausimu.
„Turime galiojantį patvirtintą projektą, todėl tikimės, kad pavyks rasti kompromisą ir sėkmingai atlikti Vilniaus gatvės kapitalinį remontą, atliepiantį visų visuomenės grupių lūkesčius bei realius poreikius. Naujojo šaligatvio klojimas šiam procesui netrukdo“, – teigė Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.
Rekonstruoti požeminiai tinklai
Vilniaus gatvės kapitalinis remontas prasidėjo praėjusių metų liepą. Dėl gilių tranšėjų aklinai uždarytoje atkarpoje nuo Rotušės aikštės iki pat Laisvės alėjos bendrovė „Kauno vandenys“ atnaujino dar nuo tarpukario giliai po žeme neliestas požemines komunikacijas.
„Atnaujinti tinklai atitinka šių dienų ekologinius reikalavimus. Atskirta mišri nuotekų surinkimo sistema neabejotinai pagerins situaciją tiek pačioje gatvėje, tiek aplinkinėse. Dabar lietaus vanduo neperpildys buitinių nuotekų tinklų ir neapsunkins nuotekų valyklos darbo“, – paaiškino A.Pakalniškis.
Iš viso pokyčių sulaukė apie 1,7 km lietaus nuotekų surinkimo, kone kilometras vandentiekio ir beveik 300 metrų buitinių tinklų, besidriekiančių po žeme net 4-5 metrus siekiančiame gylyje.
Visus kasimo darbus Vilniaus gatvėje akylai stebėjo archeologai, tuo pačiu aptikę įvairių laikotarpių daiktų: monetų, puodų šukių ir net gyvūnų kaulų.