Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2009 10 22

Iki Seimo išlaidų karpymo liko vienas žingsnis

Iki parlamentinių išlaidų sumažinimo liko vienas žingsnis – Seimas ketvirtadienį po svarstymo pritarė tai reglamentuojančioms Seimo statuto pataisoms.
Seimo posėdis
Seimo posėdis / Redo Vilimo/BFL nuotr.

Siūloma nuo 1,5 iki 1 vidutinio mėnesio darbo užmokesčio (VMDU), t. y. (nuo 3,2 iki 2,1 tūkst. Lt šiuo metu), mažinti per mėnesį skiriamas lėšas su parlamentine veikla susijusioms išlaidoms padengti.

Taip pat siūloma nuo 2 iki 1 VMDU (nuo 4346 Lt iki 2713 Lt) mažinti parlamento vadovo mėnesinį reprezentacinį fondą, o jo pavaduotojų – nuo 0,7 iki 0,5 VMDU (nuo 1521 Lt iki 1086 Lt). Šie pakeitimai galiotų iki 2011 sausio 1-osios ir taip leistų sutaupyti per 2 mln. Lt.

Iki 1 ct išlaidų nesimažins

Šiuo metu Seimo narys gauna 6,9 tūkst. litų algą (neatskaičius mokesčių) bei 3,2 tūkst. litų parlamentinės veiklos išlaidoms padengti.

Svarstymo metu Seimas pritarė ir konservatoriaus Gintaro Songailos pasiūlymui, kad Seimo narys pats nustatytų savo padėjėjų skaičių (bet ne daugiau kaip tris) – šiuo metu padėjėjų skaičių nustato Seimo valdyba.

Parlamentarai siūlė ir griežtesnių taupymo būdų – parlamentines išlaidas mažinti iki 1 lito ar netgi 1 cento, tačiau tokios iniciatyvos buvo išvadintos populistinėmis ir palaikymo nesulaukė.

Diskusijos kaip alaus bare

„Siūlau rinkti 71 Seimo narį, o likusius 70 mandatų parduoti aukcione. Taip tikrai padėtume biudžetui“, – nenorą mažintis parlamentinių išlaidų demonstravo socialdemokratas Andrius Šedžius. Jis aiškino, kad valstybės pareigūnų darbo išlaidos turi būti apmokamos iš biudžeto, o ne verslo ar oligarchų pajamomis, o konservatorių inicijuojamas parlamentinių išlaidų mažinimas yra ne kas kita, o viešųjų ryšių akcija.

Pusantros valandos užsitęsusi diskusija nervus tampė ir kitiems opozicijos atstovams. „Viena Seimo darbo valanda kainuoja 140 tūkstančių litų. Tai, ką mes čia darome, primena alaus bare esančių pagėrusių vyrų diskusiją laisva tema“, –  seimūnams dar kartą susiginčijus, koks parlamentinių išlaidų mažinimas neprieštarautų Konstitucijai, piktinosi „tvarkietis“ Julius Veselka.

Po svarstymo parlamentinių išlaidų mažinimui pritarė 68 iš tuo metu salėje buvusių 139 seimūnų. Dar 6 susilaikė, o likę išvis nebalsavo.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos