Grupė Seimo narių siūlo didinti už ištarnautus metus prie pensijos skaičiuojamą sumą. Šiuo metu pareigūnams už kiekvienus tarnybos metus skiriama po 1 procentą buvusio darbo užmokesčio, pataisų iniciatoriai siūlo, kad šis dydis siektų 1,5 procento.
Pareigūnams, ištarnavusiems daugiau kaip 30 metų, už trisdešimt pirmus ir kiekvienus paskesnius tarnybos metus, įskaitytus į tarnybos laiką pensijai skirti, būtų skiriama po 1 procentą nurodyto darbo užmokesčio.
„Manau, yra viltis šiuo projektu sugundyti pasilikti pareigūnus tarnyboje“, – ketvirtadienį sakė liberalas Vitalijus Gailius, pristatęs pataisos projektą.
Pataisos aiškinamajame rašte teigiama, kad jos biudžetui papildomai atsieitų apie 960 tūkst. litų per metus, jei visi 2700 atitinkamą stažą turinčių pareigūnų išeitų į pensiją.
Šiuo metu Pareigūnų ir karių valstybinių pensijų įstatyme nurodyta, kad 20 ir daugiau metų vidaus reikalų, valstybės saugumo, krašto apsaugos sistemose, Specialiųjų tyrimų tarnyboje, Kalėjimų departamente ištarnavusiems pareigūnams už kiekvienus tarnybos metus prie pensijos skiriama po 1 procentą buvusio darbo užmokesčio.
Pareigūnų ir karių valstybinė pensija už tarnybą skiriama pagal pareigūno ar kario nurodytų paeiliui ištarnautų 5 tarnybos metų palankiausių nuosekliai einančių dvylikos mėnesių jam nustatyto darbo užmokesčio vidurkį.
Anot projekto iniciatorių, šiuo metu ypač padaugėjo tarnybą paliekančių vidaus tarnybos sistemos pareigūnų. Daugiausiai – beveik trečdalis jų – yra pirminės ir viduriniosios grandies pareigūnai, kurie turi didelę patirtį ir tiesiogiai vykdo teisėsaugos institucijoms nustatytus uždavinius.
Pareigūnų valstybinė pensija skiriama ir išmokama išėjusiems iš tarnybos pareigūnams, ištarnavusiems vidaus reikalų sistemoje 20 ir daugiau metų. Pareigūnai, turėdami tokią teisę, ja dažnai pasinaudoja. Pastaraisiais metais tarp atleistų iš vidaus tarnybos pareigūnų didžiausią skaičių sudaro būtent atleisti jų pačių prašymu dėl išėjimo į pensiją.
„Nerimą kelia tai, kad beveik trečdalis iš 9596 dirbančių policijos pareigūnų turi teisę pasinaudoti šio įstatymo nuostatomis“, – teigia iniciatoriai.