Pažymėtina, kad to kol kas ir neketinama daryti – pagal partijų ketvirtadienį pasiektą susitarimą, Aplinkos ir Kultūros ministerijoms turėtų vadovauti Tautos prisikėlimo prisikėlimo partijos atstovai.
Peticijoje dėstoma, kad „šios partijos nario J.Jučo vadovaujama Kultūros ministerija užsiėmė ne kultūros politikos formavimu, bet statybomis ir piniginių srautų nukreipimu LiCS narių proteguojamiems projektams, o šios partijos lyderiui A.Zuokui ir jo bendrapartiečiui A.Garbaravičiui būnant Vilniaus ir Kauno merais, šių miestų savivaldybės garsėjo skandalingu stambaus verslo protegavimu viešojo intereso sąskaita“.
Iki ankstyvo penktadienio ryto peticiją internete pasirašė per šimtas žmonių.
Politinėms partijoms adresuotoje peticijoje kritikuojami įvairūs LiCS atstovų sprendimai, tarp kurių – „Akropolio“ statyba Kauno centre ir planuojamos šio centro statybos prie Vilniuje esančio Vingio parko, „Lietuvos“ kino teatro istorija ir kiti.
Po antrojo derybų raundo ketvirtadienį konservatorių lyderis Andrius Kubilius pranešė, kad Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) pretenduoja į finansų, ūkio, žadamą įsteigti energetikos, užsienio reikalų, krašto apsaugos, socialinės apsaugos ir darbo bei žemės ūkio ministrų portfelius.
Tautos prisikėlimo prisikėlimo partijos atstovai be Seimo dar vadovaus Aplinkos ir Kultūros ministerijoms.
Liberalų sąjūdis pretenduoja į Susisiekimo, Švietimo ir mokslo bei Teisingumo ministerijų vadovų postus.
Liberalų ir centro sąjungai liko Vidaus reikalų bei Sveikatos apsaugos ministerijos.
Šį pasiskirstymą koalicijos partneriai sutvirtino parašais.