G.Kazlauskas pirmadienį pasirašė įsakymą, kuriuo R.Vygantui skyrė griežtą papeikimą, BNS pranešė aplinkos ministro atstovas spaudai Tomas Beržinskas.
„Toks sprendimas priimtas atsižvelgus į faktą, kad komisijos nariai, siūlydami galimą nuobaudą R.Vygantui, nebuvo vieningi dėl jos griežtumo. Atsižvelgta ir į tai, kad šiuo metu RAAD vadovas neturi galiojančių drausminių nuobaudų“, – teigė T.Beržinskas.
Tuo metu VTEK buvo rekomendavusi G.Kazlauskui skirti R.Vygantui griežčiausią tarnybinę nuobaudą – atleisti jį iš pareigų.
VTEK rugsėjį konstatavo, kad R.Vygantas sprendė žmonos brolio ir jo sutuoktinės tarnybos eigos klausimus, priiminėjo tarnybinius sprendimus dėl bendrovės „Ūrus ir Ko“, kurioje dirbo jo sūnus, bendrovių „Utenos antrinis popierius“ ir „Žalvaris“, kuriose dirba jo sutuoktinė, bei bendrovės „Krisminda“, kurios akcininkai ir darbuotojai yra R.Vyganto sūnus su sutuoktine.
Utenos aplinkosaugininką VTEK apskundė bendrovė „Ūrus ir Ko“. Jos atstovai apkaltino R.Vygantą naudojantis tarnybine padėtimi ir taip formuojant šeimyninę atliekų verslo imperiją bei susidorojant su potencialiais konkurentais. Skundą verslininkai nusiuntė ir prokurorams.
Pats Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento direktorius savo interesų deklaracijoje kaip galimą interesų konflikto šaltinį buvo nurodęs žmonos Linos Vygantienės darbovietes „Utenos antrinis popierius“ ir „Žalvaris“, jos brolį Leoną Laucių, kuris dirba R.Vyganto vadovaujamame departamente, sūnų Mindaugą Vygantą ir jo sutuoktinę Kristiną Vygantienę, kurie dirba įmonės „Krisminda“ bei yra jos akcininkai.