„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2016 11 03

Iš išleisto Laukžemių tvenkinio ištrūkę bebrai subėgo į sodininkų kiemus ir verčia medžius

Iš daugiau nei prieš mėnesį išleistos Laukžemių užtvankos Klaipėdos rajone išsilakstę bebrai dabar gąsdina aplinkinius gyventojus. „Eketės“ sodų bendrijos gyventojai skaičiuoja nuostolius – į jų kanalą atsikraustę bebrai išvertė ištisus krūmynus, gyvatvores, vaismedžius.
Bebrai bandė nugriaužti ir gana storus obelų kamienus.
Bebrai bandė nugraužti ir gana storus obelų kamienus. / A.Jašinskienės/15min.lt nuotr.

Rugsėjį dėl avarinės būklės užtvankos išleidus Laukžemių tvenkinio vandenis išsilakstė čia gyvenę laukiniai gyviai – ūdros, bebrai. Dėl galimos šių gyvūnų draugijos jau prieš kelis mėnesius labiausiai gąsdinosi sodininkai. Jų nuogąstavimai pasitvirtino – viena bebrų šeima ėmė statyti užtvanką per sodą vedančiame melioracijos griovyje.

Per kelias dienas gyvūnai nugraužė nemažai aplinkinių sklypų medžių, išretino tujų gyvatvorę, į vandenį susitempę krūmų šakas. Vieno sodo sklypo savininkai itin nukentėjo – apgraužti visi čia augę vaismedžiai.

A.Jašinskienės/15min.lt nuotr./Sodų gyventoja Rasa pasigedo savo gyvatvorės
A.Jašinskienės/15min.lt nuotr./Sodų gyventoja Rasa pasigedo savo gyvatvorės

„Jau spėjau išsiaiškinti, kad bebrai – geri statybininkai. Ras kuo užkišti kiekvieną tarpą“, – pasakojo „Eketės“ bendrijos narė Rasa Petrulienė.

Moteris pasigedo kelių tujų iš gyvatvorės. Neberado ir tik šiemet pasodintos obelaitės. „Obuolius tik paliko. Labai gardūs! Gaila medžio“, – apgailestavo pašnekovė.

Kartą temstant ji pati pamatė „statybininkus“ vandeny.

Kokie gali būti nuostoliai, moteris dar nespėjo paskaičiuoti.

A.Jašinskienės/15min.lt nuotr./Viename sklype nugraužti visi medžiai.
A.Jašinskienės/15min.lt nuotr./Viename sklype nugraužti visi medžiai.

Labiausiai nukentėjo kaimyninio sklypo savininkai. Bebrai, lyg juvelyrai, dailiai apgraužė visas sodo obelis. Į vandenį sugebėjo įsitempti tik vieną, patį menkiausią medelį. Sode puikiai matyti išminti bebrų takai.

Prie pat kanalo gyvena kelios šeimos. Viena, jau pagyvenusių žmonių, pora kartą jau išardė užtvanką. Tačiau netrukus, vos už kelių metrų, bebrai vėl ėmėsi statybų.

„Kiek čia gyvenu – niekada nieko panašaus nėra buvę. Neabejojame, kad bebrai subėgo iš Laukžemių tvenkinio. Kai buvo išleistas vanduo iš užtvankos, buvo matyti daug bebrų urvų. Medžiotojai sakė, kad ten galėjo gyventi ir šešiasdešimt bebrų“, – teigė R.Petrulienė.

Prieš kelias savaites prie tvenkinio budėjęs ir žuvis nuo galimų brakonierių saugojęs žvejys Tomas Navalinskas pasakojo, kad matė ne vieną bebrą. „Kai budėdami eidavome upelio pakrantėmis, maždaug kas trisdešimt metrų girdėdavome, kaip į vandenį įšoka bebras“, – prisiminė pašnekovas.

A.Jašinskienės/15min.lt nuotr./Prie melioracijos griovio nugraužtas ne vienas medis.
A.Jašinskienės/15min.lt nuotr./Prie melioracijos griovio nugraužtas ne vienas medis.

Klaipėdos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Vitalis Marozas teigė, kad dar trečiadienį medžiotojams duotas leidimas šioje sodų bendrijoje medžioti bebrus.

„Bebrai tik apgraužia žmonių sodus, gadina turtą, daugiau jokio pavojaus žmogui nedaro. Kiek jų galėjo būti Laukžemių tvenkinyje – sunku pasakyti. Gal dvi šeimos, gal dešimt“, – svarstė pašnekovas.

Leidimas bebrų medžioklei galios metus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs