Ligonę išrašė jau užsikrėtusią?
Klaipėdietis, kurio tapatybė redakcijai žinoma, teigia, jog Jūrininkų ligoninė pasielgė galimai nusikalstamai aplaidžiai.
„Vasario 29 dieną mano mamai buvo atlikta skubi neplaninė operacija Kretingoje, po kurios ji buvo hospitalizuota Kretingos ligoninėje, o vėliau, sunkiai gyjant pooperacinei žaizdai, perkelta į Klaipėdos jūrininkų ligoninės Abdominalinės chirurgijos skyrių. Šiame skyriuje ji buvo slaugoma, kiekvieną dieną perrišama bei valoma žaizda. Kovo 29 dieną sulaukiau iš mamos skambučio, kad ji yra skubiai išrašoma iš ligoninės. Kas mane labai nustebino žinant jos būklę – žaizdos perrišimas, nuolat leidžiami antibiotikai“, – rašė klaipėdietis.
Jis priminė, kad koronavirusu apsikrėtė 5 Abdominalinės chirurgijos skyriaus darbuotojai, taip pat ir skyriaus vedėjas, kuris esą dalyvavo perrišant jo mamai žaizdą, kambaryje buvo be kaukės.
Šokiruoja tai, kad jokio testo mamai nebuvo pasiūlyta daryti. Galima teigti, kad ji buvo tiesiog išmesta į gatvę su sudėtinga žaizda, kurią reikia kasdien perrišinėti, taip pat galimai apsikrėtusi koronavirusu
„Šokiruoja tai, kad jokio testo mamai nebuvo pasiūlyta daryti. Galima teigti, kad ji buvo tiesiog išmesta į gatvę su sudėtinga žaizda, kurią reikia kasdien perrišinėti, taip pat galimai apsikrėtusi koronavirusu. Taip pat niekas normaliai nepasidomėjo, kad mamos namuose kartu su ja gyvena 87 metų jos tėvas, kuris, matyt, turėtų būti priskirtas rizikos grupei. Taigi nusprendėme, kad mamai geriausia būtų apsistoti pas mane. Savaitę ją slaugėme, tačiau pakilus temperatūrai virš 38 laipsnių mama nusprendė kreiptis dėl koronaviruso testo. Vargais negalais prisiprašius buvo priimta mobilios patikros punkte ir balandžio 4 dieną sužinojome, kad testo atsakymas teigiamas“, – pasakoja klaipėdietis.
Situaciją vadina nusikalstama
Netrukus moteris atsidūrė Klaipėdos universitetinėje ligoninėje. Kaip 15min sakė jos sūnus, moters būklė pakankamai gera, tačiau ji karščiuoja, ypač aukšta temperatūra, 38-39 laipsniai būna vakarais.
„Jeigu atvirai, tai ši situacija yra mažų mažiausiai komiška, o galimai ir nusikalstama – medikai, kurie turėtų daryti viską, kad sustabdytų koronaviruso plitimą, iš esmės prisidėjo prie jo platinimo. Su žmona esame priversti saviizoliuotis, kol kas jokie simptomai nepasireiškė.
Lieka tik retoriškai paklausti ar tikrai reikia labai daug išminties ligoninėje tarp medikų nustačius koronaviruso atvejus, pradėti testuoti ir pacientus, pasirūpinti, kad jie būtų perkelti į kitą gydymo įstaigą ar kitaip izoliuoti, o ne faktiškai išmesti į gatvę su koronaviruso rizika ir tokios būklės, kuri reikalauja nuolatinės priežiūros? Jeigu minėtas sveikatos apsaugos sistemos neveiksnumas sukels mūsų šeimai reikšmingų nuostolių ar, neduok Dieve, nutiks kažkas tragiško, būsime priversti ginti savo teises teisinėmis priemonėmis, jeigu prireiks ir ne vien Lietuvoje“, – sakė vyras.
Klaipėdietis šiuo metu dirba iš namų, jokie ligos simptomai nepasireiškė.
Klaipėdos jūrininkų ligoninės komentaras: pacientė jautėsi gerai
15min kreipėsi komentaro į Klaipėdos jūrininkų ligoninę. Gavome tokį atsakymą:
„Jūsų minimai pacientei Kretingos rajono ligoninėje vasario 29 d. buvo atlikta skubi operacija.
Pacientei karščiuojant, kovo 12 d. ji buvo perkelta į Klaipėdos jūrininkų ligoninę, kur Abdominalinės chirurgijos skyriaus vienvietėje palatoje gydyta iki kovo 30 d.
Kovo 30 d. paaiškėjus, kad vienai iš šio skyriaus slaugytojų padėjėjų nustatytas COVID-19, siekiant nuo infekcijos plitimo apsaugoti pacientus ir darbuotojus, Abdominalinės chirurgijos skyriuje imtasi priemonių.
Iš visų skyriuje gydytų pacientų ligoninėje palikti ir į kitą skyrių gydyti perkelti tik du pacientai, kurių sveikatos būklė neleido vykti namo ir tęsti gydymą ambulatoriškai.
Minėta pacientė jautėsi gerai, nuo kovo 22 dienos nekarščiavo, todėl kovo 30 d. buvo išleista gydytis į namus.
Dėl COVID-19 infekcijos buvo ištirti ligoninėje likę skyriaus pacientai ir skyriaus personalas. Kovo 31 d. po tyrimų paaiškėjo, kad pacientai neinfekuoti, tačiau koronavirusu užsikrėtę dar keturi Abdominalinės chirurgijos skyriaus darbuotojai, tarp kurių – ir gydytojas, neturėjęs jokių ligos simptomų. Abdominalinės chirurgijos skyrius buvo uždarytas.
Pacientė ir jos artimieji dar išvykstant iš ligoninės buvo informuoti, jog skyriuje nustatyta infekcija, dėl to rekomenduota sekti sveikatos būklę, o kilus įtarimams dėl infekcijos, kreiptis pagalbos nustatyta tvarka.
Pagal sveikatos apsaugos ministro įsakymą, net ir nustačius COVID-19, pacientai, kurių sveikatos būklė pakankamai gera, yra išrašomi gydytis į namus.
Klaipėdos jūrininkų ligoninė dėl COVID-19 pacientų negydo.
Per visą pandemijos laikotarpį ligoninėje gydyti du COVID –19 infekuoti asmenys, kurie dėl kitų sudėtingų būklių atvežti iš regiono ligoninių.
Balandžio 4 d. duomenimis, COVID-19 infekcija nuo pandemijos pradžios nustatyta 19 Klaipėdos jūrininkų ligoninės darbuotojų, iš kurių – 4 gydytojai, 4 slaugytojai. Saviizoliacijoje šiuo metu yra 31 ligoninės darbuotojas, iš kurių – 11 gydytojų, 11 slaugytojų. Abdominalinės chirurgijos skyrius savo veiklą atnaujins balandžio 14 d.
Klaipėdos jūrininkų ligoninėje visi medicinos darbuotojai yra aprūpinti pagal saugumo lygius būtinomis asmens apsaugos priemonėmis“.