Kaip skelbiama Kauno savivaldybės pranešime spaudai, iškilminga ceremonija nuskambėjo drauge su 23-ąjį kartą vykusiu festivaliu „Operetė Kauno pilyje“.
Pagarbos ir padėkos ženklai
Iškilmingas vakaras prasidėjo koncertu, kuriame skambėjo Giacomo Puccini ir jo amžininkų italų veristų kūriniai. Solistai iš Lietuvos ir Japonijos padovanojo nepamirštamas akimirkas. Programoje skambėjo ištraukos iš R.Leoncavallo, P.Mascagni, F.Cilea, U.Giordano operų. Jas papuošė ypatingas svečias – italų tenoras Gregory Bonfatti.
21 val. šventės dalyviai, atlikėjai ir visa publika susijungė gražiai tradicijai „Tautiška giesmė aplink pasaulį“ ir drauge su viso pasaulio tautiečiais giedojo Lietuvos Respublikos himną.
Kaunas atsidėkojo ir nusipelniusioms asmenybėms – iš viso įteikti 43 apdovanojimai. Už uolų ir sąžiningą darbą, prasmingą veiklą pagerbti Kauno kultūros premijos laureatai, įteikta „Laisvės kario“ statulėlė, Santakos garbės ženklai ir ne tik.
„Liepos 6-oji – ypatinga proga. Ji primena, kokia vieninga ir tvirta yra mūsų tauta. Tikrai turime kuo didžiuotis! Turime ir kuo pasidžiaugti. Mane su komanda džiugina sutvarkytas, išgražėjęs miestas, jo švara ir jaukumas. Tai pačių kauniečių nuopelnas. Metas nusilenkti, pagerbti ir padėkoti tiems, kurie savo darbais ir kilniais poelgiais garsina Kauną“, – susirinkusius sveikino ir pradžią apdovanojimams skelbė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.
Pasinaudodamas proga, miesto vadovas pakvietė kauniečius liepos 11-osios vakarą į naujai atgijusios Kauno rotušės atidarymą, o liepos 15-ąją – į Lietuvos didžiojo kunigaikščio Aleksandro Jogailaičio monumento atidengimą prie Ramybės parko.
Įvertinti kultūros atstovai
Apdovanojimų ceremonija prasidėjo nuo penkių Kauno kultūros premijų įteikimo.
Už aktyvią kūrybinę veiklą klasikinės ir populiariosios muzikos scenose apdovanotas Kauno valstybinio muzikinio teatro baritonas Martynas Beinaris.
Šiemet 70-ąjį jubiliejų minėsiantis poetas, visuomenininkas Edmundas Janušaitis pagerbtas už kūrybiškus ir itin produktyvius paskutiniuosius kūrybinius metus.
Kompozitorė Giedrė Pauliukevičiūtė, gebanti įprasminti įvairiausių instrumentų tembrus ir technines galimybes, įvertinta už ilgametę, beveik tris dešimtmečius trunkančią muzikinę veiklą.
Už praėjusių metų meninius tyrinėjimus apdovanota meno kūrėja Julija Pociūtė, žinoma dėl savo mišrios medijos instaliacijų.
Taip pat pagerbtas daugiau kaip 40 vaidmenų teatre sukūręs aktorius Dainius Svobonas – už ilgametį indėlį į teatro bei kino meną.
Padėkos ir Santakos garbės ženklai
Šventiniame vakare pagerbtas ir dramaturgas, vienas ryškiausių Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorių, muzikos ansamblio „Ainiai“ įkūrėjas Petras Venslovas. Pasižymėjęs beribe meile savo kraštui, kultūrai, žodžiui ir žmonėms, eseistas įvertintas už aktyvią kūrybinę ir visuomeninę veiklą, pasiekimus kultūros srityje. Jam įteikta Kauno miesto simbolio Tauro statulėlė.
Išskirtinis miesto simbolis – „Laisvės kario“ statulėlė – įteiktas gydytojui otorinolaringologui, Kauno miesto poliklinikos direktoriui Pauliui Kibišai. Jis įvertintas už nuopelnus sveikatos sistemai, diegiant inovatyvius technologinius ir tvarius vadybos sprendimus.
3-iojo laipsnio Santakos garbės ženklai įteikti:
- Stanislovui Abromavičiui – poetui, prozininkui, publicistui;
- Vaidui Andriuškevičiui – koncertinės įstaigos „Kauno santaka“ vadovui;
- Vidui Barauskui – Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininkui, vidaus tarnybos pulkininkui;
- Deividui Biliui, Gintui Lukšiui, Redui Stanislovaičiui – UAB „Vičiūnų grupė“ darbuotojai, suteikę skubią pagalbą gelbstint žmogaus gyvybę;
- Doc. dr. Daivai Bukantaitei – Vytauto Didžiojo universiteto Muzikos akademijos prodekanei;
- Kristinai Giedraitienei – visuomenės veikėjai;
- Prof. Jūratei Jankauskienei – Kultūros, meno ir mokslo asociacijos „Kūrėjų menė“ prezidentei, LSMU Akių klinikos gydytojai oftalmologei;
- Donatui Stankevičiui – fotomenininkui;
- Viktorijai Streičai-Jakštienei – jubiliejinės Dainų šventės Dainų dienos Kaune režisierei;
- Gintarui Visockiui – šokėjui, choreografui;
- Marijai Drėmaitei, Vaidui Petruliui, Sigitai Bugenienei, Živilei Šimkutei, Raimondai Rickevičienei, Renatai Kepežinskienei, Jolantai Balčiūnienei – UNESCO paraiškos autoriams;
- Lilijai Vanagienei – nusipelniusiai dailiojo čiuožimo trenerei;
- Alison Reed – Lietuvos dailiojo čiuožimo šokių ant ledo šokėjai;
- Sauliui Ambrulevičiui – Lietuvos dailiojo čiuožimo šokių ant ledo šokėjui;
- Artūrui Andriuškai – Kauno miesto savivaldybės administracijos Bendrųjų reikalų skyriaus vedėjui;
- Vytautui Augoniui – Kauno miesto savivaldybės administracijos E. paslaugų ir informacinių technologijų skyriaus vedėjui;
- Jolantai Brazaitienei – Kauno miesto savivaldybės administracijos Centrinio apskaitos skyriaus vedėjai;
- Daivai Čeponienei – Kauno miesto savivaldybės administracijos Centrinio viešųjų pirkimų ir koncesijų skyriaus vedėjai.
2-ojo laipsnio Santakos garbės ženklai įteikti:
- Mindaugui Kavaliauskui – fotomenininkui;
- Kazimierui Kondratavičiui – choreografui;
- Prof. Antanui Norkui – habilituotam medicinos mokslų daktarui, gydytojui endokrinologui;
- Rimantui Aleksandrui Plungei – rutulio stūmimo čempionui, treneriui;
- Romualdui Požerskiui – fotomenininkui;
- Juozui Statkevičiui – Lietuvos mados dizaineriui, teatro kostiumų ir grimo dailininkui;
- Jūratei Stukienei – ilgametei Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Viešosios tvarkos valdybos Prevencijos skyriaus vyresniajai specialistei.
1-ojo laipsnio Santakos garbės ženklai įteikti:
- Birutei Brazdžiūtei – Kauno Miko Petrausko scenos menų mokyklos tautinių šokių ansamblio „Malūnėlis“ meno vadovei, choreografijos mokytojai ekspertei;
- Jūratei Onaitytei – Nacionalinio Kauno dramos teatro aktorei;
- Prelatui Vytautui Steponui Vaičiūnui.