2018 01 21 /19:10

Tragedija iš Rygos į Švediją plaukusiame kelte: manoma, kad lietuvis pats iššoko už borto

Sekmadienį dieną pranešta, kad iš kelto, plaukusio iš Latvijos į Švediją, Rygos įlankoje šeštadienį iškrito lietuvis, BNS šią informaciją patvirtino Latvijos Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras.
„Tallink“ keltas
„Tallink“ keltas / „Scanpix“ nuotr.

Nors imtasi vyro gelbėjimo operacijos, jo rasti nepavyko. Bendrovė, kuriai priklauso keltas, teigia, kad vyras netyčia iškristi negalėjo, manoma, kad jis pats iššoko už borto.

Nelaimė bendrovės „Tallink“ kelte „Isabelle“ įvyko apie 21 valandą. Šios bendrovės atstovė Baiba Muceniecė Latvijos radijui sakė, kad per bortą iškritęs asmuo – 1995 metais gimęs Lietuvos pilietis.

BNS B.Muceniecė perdavė bendrovės komentarą, kuriame teigiama, jog laivo įgulai apie už borto esantį žmogų pranešė įvykio liudininkas, tuojau pat pradėta paieškos ir gelbėjimo operacija, kuriai vadovavo Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras Rygoje.

Vyro gelbėjimo operacijoje dalyvavo sraigtasparnis ir kelto įgula.

„Isabelle“ įgula paieškoje dalyvavo daugiau kaip dvi valandas. Šiek tiek po 23.30 val. keltas buvo atleistas nuo paieškos ir gelbėjimo operacijos, jam leista tęsti kelionę į Stokholmą. Operacija buvo tęsiama Jūrų gelbėjimo koordinavimo centro sraigtasparnio ir nutraukta prieš vidurnaktį“, – komentare BNS nurodė bendrovė „Tallink“.

„Tallink“ duomenimis, vyras pats įšoko į jūrą nuo devintojo kelto denio. Tai matė ir įvykio liudininkai. Bendrovė pabrėžia, kad keltas yra saugus ir atsitiktinai iškristi vyras negalėjo.

„Neįmanoma tiesiog netyčia iškristi iš laivo. Tam, kad iškristumei ar iššoktumei iš laivo, turi būti padaromi veiksmai, prieštaraujantys nustatytai tvarkai“, – teigia bendrovė.

Nelaimės metu keltas buvo nutolęs apie 20 kilometrų nuo kranto, o vandens temperatūra Rygos įlankoje buvo tik šiek tiek aukščiau nulio.

Vyro ieškota iki vidurnakčio, bet rasti nepavyko.

Užsienio reikalų ministerija BNS sekmadienio vakarą informavo, kad išsamesnės informacijos apie įvykio aplinkybes kol kas neturi.

„Dėl informacijos apie žuvusį Lietuvos pilietį į ambasadą artimieji nesikreipė“, – nurodoma ministerijos atsakyme.

Operaciją koordinavo Rygos paieškų-gelbėjimo centras. Operacijoje dalyvavo laivas „Isabelle“ ir gelbėtojų sraigtasparnis.

Emocinė pagalba: kur kreiptis
Emocinė pagalba vaikams
„Vaikų linija“
Kasdien (11-23 val.):
Tel.: 116 111
www.vaikulinija.lt
Emocinė pagalba jaunimui
„Jaunimo linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 28 888
www.jaunimolinija.lt
Emocinė pagalba suaugusiems
„Vilties linija“
Visą parą:
Tel.: 116 123
www.viltieslinija.lt
Emocinė pagalba moterims
„Pagalbos moterims linija“
Visą parą:
Tel.: 8 800 66 366
www.moters-pagalba.lt
Emocinė pagalba rusakalbiams
„Linija Doverija“
Darbo dienomis (16-20 val.):
Tel.: 8 800 77 277
Krizių įveikimo centras
Antakalnio g. 97, Vilnius
www.krizesiveikimas.lt
krizesiveikimas
Psichologinė pagalba emigrantams

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas atskleidė: „Lidl“ dažno vartojimo prekių krepšelis – pigiausias
Reklama
Įspūdingi baldai šiuolaikinei svetainei: TOP 5 pasirinkimai