Į tokią tolimą kelionę muziejaus augintiniai išruošti pirmą kartą. Keturi delfinai – Gilė, Nojus, Bitė ir Lima – Atėnuose gyvens penkerius metus.
Delfinų kelionei ruoštasi iš anksto: pagamintos specialios dėžės, pripildytos vandens. Delfinams įkelti į dėžes prireikė keliolikos muziejaus darbuotojų pagalbos. Specialūs vandens konteineriai kelti į vilkikus ir jais gabenti į Palangos oro uostą, o iš ten specialiu užsakytu reisu išskraidinti į Atėnus.
Su šiais delfinais išskrido ir trys Jūrų muziejaus darbuotojai – du treneriai ir veterinarijos gydytojas. Gydytojas rūpinsis delfinų adaptacija Graikijoje porą savaičių. Vienas treneris į Lietuvą grįš po kelių dienų, kitas ten pasiliks ilgesniam laikui. Teigiama, kad treneriai iš Lietuvos delfinais Graikijoje rūpinsis pasikeisdami.
„Delfinariume turėjome kaip niekada daug delfinų – vienuolika. Jiems jau darėsi ankšta, todėl keturi, silpniausi delfinai, laikinai bus priglausti Atėnų zoologijos sode“, – aiškino muziejaus atstovė Nika Puteikienė.
Penkeri metai Atėnuose jautriesiems delfinams turėtų prilygti sanatorijai.
Muziejus yra pateikęs paraišką delfinariumo rekonstrukcijai finansuoti iš Europos Sąjungos fondų. Jei lėšų bus skirta, dėl rekonstrukcijos dar šiais metais tektų išsiųsti į kitus zoologijos sodus ir likusius delfinus.
Jei viskas pavyktų pagal planą, rekonstruotas delfinariumas duris atvertų kitąmet.
Šiame Graikijos zoologijos sode penkerius metus apsigyvens delfinai iš Lietuvos. |