Anot biuro direktoriaus pavaduotojos Audronės Būziuvienės, širdį kaip galimą donorą pasiūlė gydytojai iš Latvijos, konstatavus asmeniui smegenų mirtį ir gavus jo artimųjų sutikimą.
Tuomet buvo atliktas patikrinimas ir nustačius didelę tikimybę organui prigyti, pirmadienį iš ankstyvo ryto medikai Karinių oro pajėgų sraigtasparniu išskrido į Rygą pradėti širdies eksplantacijos.
Direktoriaus pavaduotojos teigimu, Lietuvoje tinkamos širdies pacientui rasti nepavyko.
Pasak A.Būziuvienės, nuo širdies išėmimo iki jos plakimo kitame žmogaus kūne turi praeiti ne daugiau nei 5 valandos. Tad jeigu donoras atsiranda toliau nei artimiausi Lietuvos kaimynai, jo tenka atsisakyti.
„Iš Rygos mes spėjame padaryti, kai mums talkina Karinių oro pajėgų arba Valstybės sienos apsaugos sraigtasparniai. O iš kitų šalių ne visada galime priimti šitą donorinio organo dovaną, nes neturime specialių lėktuvų, kurie bet kada pakiltų“, – sakė specialistė.
Anot A.Būziuvienės, Lietuvoje širdies laukiantis pacientas šiuo metu yra ligoninėje, ruošiamas donoro implantacijai. Anot pašnekovės, jo būklė yra sunki.
„Vidutinis ligoniui širdies laukimo laikas yra metai ir aštuoni mėnesiai“, – sakė ji.
Nacionalinio transplantacijos biuro direktoriaus pavaduotojos tikinimu, praėjusiais metais iš Latvijos taip pat buvo atgabenti keli organai: viena širdis ir šeši inkstai.
Per metus padaroma 15-17 širdies transplantacijų.