Pirmadienį nuo ankstyvo ryto Nevėžio upėje buvo pradėtos iš vandens traukti nugaišusios žuvys. Aplinkosaugininkai sako, kad tokios ekologinės nelaimės Panevėžyje nebuvo jau mažiausiai 20 metų.
„Viskas prasidėjo penktadienį. Apie 17 val. buvo gautas pranešimas, kad Nevėžyje gaišta žuvys. Reagavo budintis ekipažas, miškininkai ir inspektorius. Buvo nedelsiant paimti mėginiai. Šiandien pradėjome vykdyti žuvų surinkimą iš vandens. Mes upę tikrai sutvarkysime. Mums padeda miesto ir rajono savivaldybės. Mūsų tikslas – nustatyti taršos židinį ir užteršėją“, – Nevėžio pakrantėje kalbėjo Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Alfredas Breivė.
Aplinkosaugininkai mano, kad teršalai į upę pateko per pralaidą. Iš kur į ją pateko chemikalai, šiuo metu aiškinamasi. Specialistai sako, kad tai ne naftos produktai, o kol kas neaiškios kilmės chemija.
„Bus pakelti visi dangčiai tų kanalizacijos šulinių, kurie susijungia su šia pralaida. Dėsime visas pastangas ir, tikiu, kad užteršėją nustatysime. Per 20 savo darbo metų neatsimenu tokios ekologinės nelaimės. Privalome nustatyti kaltininkus ir tą padarysime“, – sakė viršininkas.
Šiuo metu jau skaičiuojama gamtai padaryta žala. Aplinkosaugininkai neslepia, kad žala gali siekti kelias dešimtis tūkstančių litų ir daugiau, mat kritusios žuvys aptiktos septynių kilometrų atkarpoje.
„Pagal dabar galiojančius įkainius, viena lydeka vertinama penkiais šimtais litų. Lydekų rasta tikrai ne dešimt ir ne dvidešimt. Skaičiuosime žuvis, vienas rūšis vienetais, kitas – kilogramais. Žala tikrai didelė“, – sakė A.Breivė.