2019 10 28

Iš Pasaulio čempionato grįžta Lietuvos stipriausi ugniagesiai gelbėtojai: parvežė sidabrą

Čempionatas JAV vyko spalio 21-26 d. Pirmąsias keturias dienas lietuviai kartu su 400 ugniagesių, atvykusių iš 14-os šalių, rungėsi atrankinėse varžybose dėl patekimo į Pasaulio čempionato finalinius bėgimus. Visi penki rinktinės nariai pateko į finalinius pasaulio čempionato etapus, o komandinėje įskaitoje iškovoti sidabro medaliai.
Lietuvos komandos nariai
Lietuvos komandos nariai / Ugniagesių gelbėtojų nuotr.

Spalio 28 d. iš Montgomeryje, Jungtinėse Amerikos Valstijose, vykusio Pasaulio stipriausiojo ugniagesio čempionato, mišrių komandų (Hybrid team) kategorijoje iškovoję antrąją vietą, sugrįžta Lietuvos stipriausiųjų ugniagesių gelbėtojų rinktinės nariai. Lėktuvas iš Frankfurto Vilniaus tarptautiniame oro uoste leidosi pirmadienį popiet.

PAGD nuotr./Ugniagesių sutikimas Vilniaus oro uoste

Patekę į finalinius pasaulio čempionato etapus rinktinės nariai varžėsi individualiose, tandemų (dvejetų) ir komandinės estafetės rungtyse. Susumavus tris geriausius komandos narių rezultatus, mišrių komandų (Hybrid team) kategorijoje lietuviai užėmė 2-ąją vietą.

Andrius Ašmontas karininkų (Chief) kategorijoje taip pat iškovojo 2-ąją vietą. Individualiuose bėgimuose Jurgis Rumiancevas bendrojoje (Open) įskaitoje iškovojo 7-ąją, Andrius Ašmontas – 9-ąją, Gintautas Samauskis – 29-ąją, Karolis Gražinis – 36-ąją, Jaroslav Višnevski – 37-ąją vietas. Andriaus ir Jurgio dvejetas tandemų vyrų (Tandem Male) kategorijoje užėmė 8-ąją vietą. Komandinės estafetės rungtyse Lietuvos rinktinės nariai ketvirtfinalyje nusileido 3-iosios vietos laimėtojams slovėnams ir pasidalijo 5-8 vietas.

Namuose drėgna, kaupiasi kondensatas ant langų. Kaip apsaugoti savo namus nuo pelėsio?