Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2016 05 02 /11:49

Iš privačių – į valdiškas rankas: Ryšių istorijos muziejaus savininke tapo Kauno miesto savivaldybė

Pernai sukirtusi rankomis su nekilnojamojo turto verslo atstove UAB „Reksus“ ir pardavusi prestižinėje Rotušės aikštėje iki tol veikusio Ryšių istorijos muziejaus patalpas, gegužės 2 d. „Teo“ bendrovė pranešė apie tai, kad atsisakė ir VšĮ „Ryšių istorijos muziejus“ dalininko/savininko teisių. Jos perleistos Kauno miesto savivaldybei.
Ryšių istorijos muziejaus eksponatų perkraustymas
Ryšių istorijos muziejaus eksponatų perkraustymas / Justinos Butkutės nuotr.

Visi 15 tūkst. muziejaus eksponatų lieka Kauno miesto muziejuose ir netrukus bus vėl matomi visuomenei.

Bendrovė „Teo“ informuoja, jog sandoris buvo neatlygintinas – VšĮ „Ryšių istorijos muziejus“ Kauno miesto savivaldybei tiesiog padovanotas.

2010 m. įsteigta viešoji įmonė valdė Bendrovės išlaikomą Ryšių istorijos muziejų Kaune.

„Teo“ buvo vienintelė viešosios įmonės „Ryšių istorijos muziejus“ steigėja ir savininkė.

„Teo“ spaudos atstovo Audriaus Stasiulaičio teigimu, patalpas, kuriose buvo įsikūręs Ryšių istorijos muziejus, bandyta parduoti jau seniai. Įmonė nutarė gryninti savo veiklą, o muziejaus plėtra nėra tas pats, kas naujosios kartos telekomunikacijos. Galiausiai dėl patalpų pardavimo sutarta su UAB „Reksus“.

Prasidėjo keletą mėnesių trukę muziejaus eksponatų iškraustymo darbai. Dalis jų nugulė Kauno miesto muziejuje Rotušėje, dalis – Kauno tvirtovės VII forte, likusieji glausis Kauno technologijos universitete.

„Džiugu, jog Kaunas tampa Ryšių muziejaus eksponatų savininku. Tiek mūsų pastangos ir bendrovės „Teo“ pozicija leido išlaikyti neišskaidytus eksponatus mieste. Per gana trumpą laiką išpildėme pagrindinį norą ir lūkesčius, kad tie eksponatai neatsidurtų kažkur stalčiuose, bet kuo greičiau būtų prieinami visuomenei.

Kauno miesto gyventojai ir svečiai didžiąją dalį Ryšių muziejaus kolekcijų vėl pamatys jau per kelis artimiausius mėnesius.

Eksponatų perėmimas pavyko sklandžiai, o jau netrukus pateiksime aiškią viziją, kaip toliau juos eksponuosime visuomenei“, – teigė Kauno vicemeras Simonas Kairys.

Kauno miesto gyventojai ir svečiai didžiąją dalį Ryšių muziejaus kolekcijų vėl pamatys jau per kelis artimiausius mėnesius. Gegužės pabaigoje Kauno miesto muziejus naujai įrengiamoje Rotušės ekspozicinėje salėje rodys pašto ir filatelijos rinkinius.

Dalis Radijo ir televizijos rinkinių eksponatų bus naudojami Kauno miesto muziejaus rengiamoje parodoje, skirtoje Kauno radiofono 90-čio jubiliejui paminėti. Parodą LRT patalpose Daukanto g. 28 numatoma atidaryti birželio 12 d.

Telefonijos ir informatikos rinkinių eksponatai, perduoti VII fortui ir VšĮ „Karo paveldas“, visuomenei bus atverti irgi gegužę. Daugeliui pažįstamą karietą su gaubtu-nameliu priima Lietuvos istorinių transporto priemonių išsaugojimo asociacija.

Karieta ir istorinė telefono būdelė netrukus bus eksponuojama Istorinės karinės technikos muziejuje S. Dariaus ir S. Girėno g. 29 A.

„Kuriame naujos kartos telekomunikacijų verslą, o ryšių istoriją menančias vientisas kolekcijas perduodame į patikimas rankas. Džiaugiamės, kad mūsų tikslai išsaugoti eksponatus ir galimybę gyventojams juos toliau matyti sutapo su Kauno savivaldybės išreikštu toliau pasakoti komunikacijos raidos istoriją ir paveldą“, – sako „Teo“ ir „Omnitel“ vadovas Kęstutis Šliužas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Netikėtai didelis gyventojų susidomėjimas naujomis, efektyviomis šildymo priemonėmis ir dotacijomis
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?