„Jeigu žmonės tikrai nori (referendumo – BNS), tikrai atsiklausti reikia – nesvarbu, kokie yra įstatymai. Žmonės nori. Demokratinėje valstybėje demokratijos pagrindas – žmonių balsas. Jį reikia išgirsti. Jeigu tai neatitiks Konstituciją, tegu galvoja, kaip ją taisyti. Kam erzinti žmones, jeigu jie nori išsakyti savo nuomonę apie žemės pardavimą“, – žurnalistams pareiškė V.Uspaskichas.
Pats V.Uspaskichas teigė pats per referendumą balsuotų už žemės nepardavimą užsieniečiams
Pats V.Uspaskichas teigė pats per referendumą balsuotų už žemės nepardavimą užsieniečiams.
„Todėl, kad pardavimas turi prasidėti tada, kai ateitų mentalinis lygis ir sąmonė žmonių, ar reikia ją saugoti, ar galima pardavinėti ir padėti į kišenę pinigus,“ – pridūrė jis, paklaustas, kad būtų galima leisti Lietuvoje žemę pardavinėti užsieniečiams.
Jis neprognozuoja pasekmių Lietuvai po referendumo, kurio metu gyventojai pritartų draudimui. „Jokių pasekmių...“, – nukirto V.Uspaskichas, manantis, kad toks žmonių spendimas bus signalas Europos Sąjungai.
„O gal peržiūrės ir pasakys, kad žmonės teisingai iškėlė šią problemą“, – teigė V.Uspaskichas.
Tuo tarpu premjeras Algirdas Butkevičius įspėja, kad pasekmės gali būti didelės. „Jie ne visą informaciją yra pateikę visuomenei, kokios galimos pasekmės gali būti Lietuvos žemdirbiams, jeigu būtų priimta tokia konstitucinė nuostata“, – ketvirtadienį po susitikimo su Seimo vadove „darbiete“ Loreta Graužinienė Seime sakė premjeras.
Stodama į Europos Sąjungą Lietuva įsipareigojo nedrausti žemės pardavimo užsieniečiams ir po pereinamojo laikotarpio nuo šių metų gegužės draudimas nustos galioti.