Vilnietis Viktoras Sipovičius 15min sakė trečiadienį gavęs socialinį būstą Vilniuje administruojančios savivaldybės įmonės „Vilniaus miesto būstas“ pranešimą apie tai, kad namas, kuriame jis gyvena, pripažintas avariniu.
Rašte teigiama, kad įmonė siūlo apsigyventi Algirdo gatvėje esančiame bendrabutyje, tačiau labiausiai V.Sipovičių papiktino tai, kad siūlomas 25 kvadratinių metrų kambarys, kai butas, kuriame jis gyvena, yra gerokai didesnis – 58 kvadratinių metrų.
„Aš užduodu klausimą – kodėl, jei namas avarinis, butą jame neseniai pardavė, o mane, neįgalų, nori į bendrabutį perkelt?“ – 15min piktinosi jis.
V.Sipovičiui atrodo neteisinga, kad šiame name kai kurie butai parduodami, tačiau jis, kartu su dar trijų butų kaimynais, turės išsikelti.
„Supirkėjams yra butų, o aš turiu išsikelti“, – pyktį liejo jis.
Pradžioje V.Sipovičius teigė, kad bute Naujininkuose jis gyvena su dar keturiais žmonėmis, todėl 25 kvadratų kambarėlyje jie tiesiog neįsiteks, tiesa, vėliau jau kalbėjo apie šešis buto gyventojus.
Kad V.Sipovičiaus iš savivaldybės įmonės nuomojamame bute iš tiesų gyvena šeši žmonės, 15min žurnalistę tikino ir į pokalbį įsiterpusi vilniečio kaimynė, taip pat gavusi pranešimą, kad jai teks išsikelti.
Su anūku gyvenančiai moteriai „Vilniaus miesto būstas“ taip pat mainais pasiūlė 25 kvadratinių metrų kambarį.
„Vilniaus miesto būsto“ sprendimą galima apskųsti teismui, tačiau bylinėtis V.Sipovičius pinigų teigė neturintis. Jis svarstė, kad savivaldybės įmonė ilgamečiais gyventojais nori atsikratyti, nes butus name ketina parduoti.
V.Sipovičius šiame name teigė gyvenantis dar nuo 1978-ųjų. Jis turi ir daugiau priekaištų „Vilniaus miesto būstui“: nuomininkai darė remontą, keitė langus, o jis pats turėjo iš savo kišenės nupirkti boilerį.
„O dabar išmeta kaip šunis“, – rėkė pašnekovas.
Savivaldybės įmonės vadovas: jie gyvena trise
„Vilniaus miesto būsto“ direktorius Tadas Balsevičius 15min teigė, jog iš tiesų dabar V.Sipovičius gyvena didesniame būste, tačiau savivaldybės įmonės duomenimis, jis tame bute gyvena dviese su žmona, kartais bute dar būna V.Sipovičiaus žmonos giminaitis, tačiau dėl jo keliamų problemų pora yra anksčiau įmonės prašiusi jį iškeldinti.
Tuo metu, kai pas V.Sipovičių lankėsi 15min, bute buvo tik jis ir jo žmona.
„Giminaitį mes iškeldinsime, o Sipovičiams pasiūlytas 25 kvadratinių metrų butas“, – teigė jis.
Anot įmonės direktoriaus, „Vilniaus miesto būstas“, siūlydamas mažesnio ploto gyvenamąsias patalpas, tvarkai nenusižengia, nes minimalus plotas vienam asmeniui yra 10 kvadratinių metrų.
Paklaustas, kas bus, jei paaiškės, kad V.Sipovičius bute iš tiesų gyvena su dar penkiais žmonėmis, T.Balsevičius svarstė, kad tada atvejį teks nagrinėti atskirai.
„Mes savo patikrinimuose nustatėme, kad jie dviese ir dar giminaitis“, – teigė jis.
V.Sipovičiaus pyktį, kad namo gyventojams tenka viską remontuoti, T.Balsevičius laiko savivale, kuri daroma be jokio suderinimo su savininku.
„Jūs įsivaizduokite, jei kas nors ten atsitiktų, tai kaltė būtų mums, įmonei būtų problemos“, – teigė jis.
Minėtame name tik 4 butai iš 14 priklauso „Vilniaus miesto būstui“, kiti yra privatūs.
T.Balsevičiaus teigimu, vienas iš gyventojų yra beviltiškai prasiskolinęs, todėl bus iškeldintas, o kitiems butams pasiūlytos alternatyvos.
„Jeigu jie sutinka, viskas gerai, organizuojame perkėlimą, o likę butai bus grąžinami savivaldybei, o šis – į viešą aukcioną“, – sakė T.Balsevičius.
Jei gyventojai atsisakys persikelti, „Vilniaus miesto būstas“ turės kreiptis į teismą dėl iškeldinimo.
„Jei jie įrodys, kad pas juos kažkoks dar žmogus deklaruotas, apie kurį mes nežinome, tai tikslintume ir didesnio ploto butą turėtume pasiūlyti“, – sakė jis.
T.Balsevičius pabrėžė, kad teismas priverstinai įkeldinti į kitą būstą liepia tik tais atvejais, kai kalbama apie vaikus ar neįgaliuosius, o darbingo amžiaus žmonės, nesutikę su alternatyva, gali būti iškelti tiesiai į gatvę.