2020 03 31 /16:15

Mažas ligonines gąsdina bankroto šmėklos, bet Vyriausybė ramina: finansinių sunkumų nebus

Dėl koronaviruso pandemijos paskelbtas karantinas turės savo kainą. Ne tik verslui, bet, nors sunku patikėti, ir ligoninėms, medicinos įstaigoms. Valstybinės ligonių kasos vadovas Gintaras Kacevičius tikina, kad sunkiausia toms įstaigoms, kurios su koronavirusu neturi nieko bendra, bet turėjo nutraukti planines procedūras. Čia išlindo ir baimės bankrutuoti šmėkla. Tačiau jis ramina: bijoti nėra ko, pinigų bus.
Biržų ligoninė
Biržų ligoninė / Tomo Markelevičiaus / 15min nuotr.

Spaudos konferencija iš Vyriausybės:

G.Kacevičius tikino, kad sunkiausias laikmetis – ligoninėms. Jos rūpinasi, kad sustabdžius planines procedūras, gali ištikti finansiniai sunkumai.

„Pirma žinia ta, kad ministro A.Verygos sprendimu, visoms gydymo įstaigoms nuo kovo iki karantino pabaigos yra garantuojama 1/12 metinės numatytos sumos. (...) Tai reiškia, kad visoms gydymo įstaigoms garantuojamas finansinis stabilumas, nereikia taupyti, nepriklausomai nuo suteiktos pagalbos. Jei pagalbos bus suteikta daugiau – bus mokama daugiau“, – sakė Ligonių kasų vadovas.

Be to, pasak G.Kacevičiaus, medikams, kurie dirba su koronavirusu, bus mokami 15 proc. didesnės algos. Taip pat bus kompensuojamos su koronaviruso gydymu patirtos ligoninių išlaidos.

„Sodros“ duomenimis, Lietuvoje dėl plintančio koronaviruso paskelbus karantiną ir uždraudus kai kurių įmonių veiklą, nuo antros karantino savaitės kasdien atleidžiama daugiau darbuotojų negu priimama naujų.

Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis dėkojo visiems žmonėms, kurie šiuo metu savanoriauja. Tiesa, jis sakė, kad senelių ir vaikų globos turi toliau dirbti, nuotolinis darbas čia neįmanomas, o kaip tik apsunkintas ir paprastas, nes vaikus ir senelius lankyti uždrausta.

„Šiems darbuotojams ministerija yra parūpinusi apsaugos priemonių, dezinfekcinių skysčių“, – sakė jis ir ragino savivaldybes pasirūpinti socialiniais darbuotojais bei jiems talkinančiais savanoriais, o jei negali to padaryti, praneštų ministerijai.

Ministras tikino, kad globos įstaigas apsaugos priemonės pasieks artimiausiu metu. Minimalius apsaugos priemonių kiekius gaus ir Užimtumo tarnybos darbuotojai.

„Didžioji problema yra su savivaldybėmis“, – aiškino jis.

Jis patikino, kad gandai esą bus mažinamos pensijos ar vaiko pinigai pasiekė ir ministeriją, tačiau to tikrai nebus. Pensijos, vaiko pinigai ir pašalpos bus mokamos laiku ir nesumažintos.

„Priešingai – skatiname ir savivaldybes dosniau dalinti paramą“, – teigė ministras ir tikino, kad mėnesio parama galėtų siekti 257 eurus.

Tokios paramos būtų galima prašyti nuotoliniu būdu – eiti į savivaldybes nėra reikalo.

Seimas antradienį ėmėsi svarstyti Vyriausybės pasiūlymus išplėsti paramos dydį karantino metu nukentėjusioms įmonėms.

Vienas svarbiausių pakeitimų – padidinti valstybės subsidijų dydį prastovų metu, siekiant išsaugoti darbo vietas. Į šią valstybės paramą galės pretenduoti tik tos įmonės, kurios nuo karantino pradžios neatleido darbuotojų.

Vyriausybė žada kompensuoti arba 70 proc. darbo užmokesčio dydžio, arba 90 proc., o išmokų lubas ketinama pakelti iki 910 eurų „ant popieriaus“ vienai darbo vietai. Tiesa, į subsidijas galės pretenduoti tik tie darbdaviai, kurie įsipareigos darbo vietas išlaikyti 3-6 mėnesius. Be to, į subsidijas galės pretenduoti visos nukentėjusios įmonės, neatsižvelgiant į sektorius.

Kiek tai kainuos, ministras negalėjo pasakyti, nes nežinia, kiek laiko truks karantinas, ir kiek organizacijų tokiomis galimybėmis naudosis.

„Vyriausybė įsipareigojo skirti 500 mln eurų dviem – trim mėnesiams“, – teigė L.Kukuraitis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Pasisemti ilgaamžiškumo – į SPA VILNIUS
Akiratyje – žiniasklaida: ką veiks žurnalistai, kai tekstus rašys „Chat GPT“?
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų