Romas Adomavičius kaltinamas 40 tūkst. Lt kyšio ėmimu
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Romas Adomavičius |
Mero dešiniąja ranka neretai laikytas pavaduotojas socialdemokratas Romas Adomavičius du mėnesius buvo nušalintas nuo pareigų. Tokį sprendimą teismas priėmė prašant Vilniaus apygardos prokuratūrai. Specialiųjų tyrimų tarnyba rugsėjo pabaigoje pareiškė R.Adomavičiui įtarimus paėmus 40 tūkst. Lt kyšį už poveikio „Vilniaus vandenų“ viešajam pirkimui darymą. Vicemeras kaltinimus neigė, tvirtindamas, kad pinigai buvo jo paties ir skirti sumokėti už rinkimų kampaniją, o visa ši istorija tėra oponentų noras jam pakenkti prieš Seimo rinkimus. R.Adomavičius kandidatavo į Seimą vienmandatėje Lazdynų rinkimų apygardoje, tiesa, nesėkmingai.
Vilniaus tarybos opozicija bandė nuversti vicemerą, bet jai nepavyko – pritrūko tarybos narių, remiančių kyšio ėmimu įtariamo R.Adomavičiaus atstatydinimą, parašų. Pats mero pavaduotojas trauktis nė neketino.
Teisės departamento direktoriui Egidijui Vilkickui – įtarimai paėmus 20 tūkst. Lt kyšį
Juliaus Kalinsko/„15 minučių“ nuotr./Egidijus Vilkickas teisme su STT agentais |
Praėjus vos savaitei po skandalo dėl vicemero R.Adomavičiaus, STT jau krėtė kito savivaldybės dangoraižio darbuotojo kabinetą. Teisės departamento direktorius Egidijus Vilkickas buvo sulaikytas įtarus, kad jis reikalavo ir paėmė 20 tūkst. Lt kyšį. Tikslios informacijos, dėl kokios veiklos įkliuvo E.Vilkickas, nebuvo pateikta. Savivaldybės administracijos direktorius Valdas Klimantavičius tik pasidalino žinia, kad tai susiję su teritorijų ir miesto planavimo klausimais.
E.Vilkickas Vilniaus miesto antrojo apylinkės teismo nutartimi yra nušalintas nuo pareigų nuo 2012 m. spalio 5 d. iki 2013 m. sausio 5 d., už šį laikotarpį jam nemokamas darbo užmokestis, jis nėra perkeltas į kitas pareigas.
Jono Pinskaus vardas minimas Seimo rinkimų skandale dėl papirkinėjimo
Irmanto Gelūno/15min.lt nuotr./Jonas Pinskus |
Vilniaus mero pavaduotojas Jonas Pinskus kartu su žmona Živile svajojo apie šiltą vietą Seime. Jis kandidatavo ir daugiamandatėje apygardoje, ir vienmandatėje. Deja, bet Lazdynų rinkėjai vienmandatėje apygardoje jo neišrinko. Kur kas geriau jam sekėsi daugiamandatėje – partijos sąraše buvęs tik 140, po reitingavimo šoktelėjo net į 20 vietą. Ir būtų turėjęs Seimo nario mandatą, jei ne kilęs skandalas – internete pasklido įrašas, kuriame girdisi, kaip kalbama apie Lietuvos įkalinimo įstaigose bausmę atliekančių kalinių papirkimą.
Pats J.Pinskus tai pavadino provokacija, tačiau Konstitucinis Teismas pateikė kitokią išvadą, kurią patvirtinus Seimui J.Pinskus ir dar dvi „darbietės“ – jo žmona Živilė Pinskuvienė bei Jolanta Gaudutienė, prarado parlamentarų mandatus.
El.bilieto sistemos fiasko
Naujoji Vilniečio kortelė |
Elektroninio bilieto sistemos Vilniaus visuomeniniame transporte įdiegimas turėjo parodyti, kad Lietuvos sostinė yra modernus ir vakarietiškas miestas. Tačiau rugpjūčio 15-ąją, kai pagaliau el.bilietai pradėjo funkcionuoti, jis sulaukė kur kas daugiau keiksmų nei pagyrų. Pirmąją dieną „Vilniečio“ kortelių turėjo vos vienas kitas spaudos kioskas Vilniuje, strigo ir aparatai troleibusuose bei autobusuose, turėję pažymėti bilietus. Tad miesto vadovams teko išsižadėti savo žodžių, kad popierinių bilietų kioskuose nebebus nuo pat pirmos el.bilieto įvedimo dienos, jų pardavimai pratęsti iki pat naujųjų.
„Vilniečio“ kortelių trūko spaudos kioskuose dar ir rugsėjį, o skundų, kad ne visada pavyksta tinkamai pasižymėti bilietą, pasitaiko ir praėjus keturiems mėnesiams nuo el.bilietų sistemos įdiegimo pradžios. Be to dalis keleivių įsitikinę – kelionė jiems brangsta. Vienkartiniai popieriniai bilietai kainuoja 2 Lt, o pigiausias el.bilietas – 2,5 Lt. Su juo važiuoti galima keliais autobusais ar troleibusais, svarbu, kad kelionė netruktų ilgiau nei pusvalandį.
Dingusios senosios Gedimino prospekto trinkelės
Vilniaus saviv. nuotr./Gedimino prospekto trinkelės atsidūrė Balsių parke. |
Pavasarį Vilniaus savivaldybės darbuotojai turėjo naują, įdomų užsiėmimą – jiems teko padirbėti detektyvais. Savivaldybė, vadovaujama A.Zuoko, ieškojo senųjų Gedimino prospekto trinkelių. Apie tai, kad po renovacijos dingo apie 9 tūkst. kv.m senųjų prospekto trinkelių, Vilniaus meras prabilo balandžio vidury apsilankęs Seimo Antikorupcijos komisijos posėdyje. Esą iš viso plytelių buvo apie 16 tūkst. kv.m, 5 tūkst. kv.m pakloti kitur, dar 2 tūkst. kv.m yra sandėlyje, o kur likusi dalis – niekas nežino.
Savivaldybės sekliai rado ne vieną kiemą, kur buvo išklotos tokios pat ar panašios trinkelės. Tiesa, vėliau paaiškėjo, kad dalį jų tų kiemų savininkai teisėtai įsigijo, kitiems padovanojo pati savivaldybė. Sąskaitą rimtai ketinta pateikti tik Sveikatos apsaugos ministerijos kanclerio pareigas ėjusiam Rimantui Remeikai, tačiau galų gale visa tai tyliai ramiai nusėdo savivaldybės biurokratų ir istoriją tyrusių prokurorų stalčiuose.