11 17

Išskirtinė Lietuvos vieta, kur naujieji metai prasideda ne sausio 1-ąją

Tai – sala, kur gyvenimas eina kitaip. Nei geriau, nei blogiau, tačiau tiesiog kitaip. Jos gyventojai skaičiuoja jau šeštus metus, kai buvo sujungti – juokaujama – su Lietuva. Taip pat tai vieta, kur baigiasi, o gal prasideda Europa. Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė į savo kraštą kviečia atvykti bent kelioms dienoms, nes tik tuomet galima pajusti salos gyvenimo ritmą.
Dalia Drobnienė
Dalia Drobnienė / Asmeninio archyvo nuotr.

Kas yra Rusnė, kokiomis problemomis gyvena šios vietos žmonės ir kodėl čia nėra ir nebus pamirštas naujasis Seimo pirmininkas Saulius Skvernelis – 15min pokalbis su seniūne Dalia Drobniene.

D.Drobnienė nėra salos atvykėlė. Kaip juokiasi pati – Rusnėje pagaminta, tuometinėje Rusnės ligoninėje gimusi, čia baigusi mokyklą ir augusi. Jos ir Rusnės bendrame gyvenime būta tik nedidelės studijų pertraukos, o po to, kai Kaune baigė veterinarijos studijas, D.Drobnienė vėl sugrįžo į Rusnę. Miestelio seniūne Dalia tapo 2011 metais.

Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje, tarp Atmatos ir Skirvytės upių įsikūrusi Rusnė seniau turėjo miesto statusą, tačiau nuo 1997-ųjų tapo miesteliu. Šiuo metu čia gyvena 1907 žmonės, iš jų apie šešiasdešimt – karo pabėgėliai iš Ukrainos.

– Dalia, visą gyvenimą gyvenate Rusnėje. Niekada nebuvo minčių ar noro išvažiuoti į didesnį miestą?

– Kartais savo artimiesiems ir draugams sakau: jei aš jums labai įkyrėsiu, išvežkit mane kad ir į Kauną. Nors tai – mano studijų miestas ir aš jį labai myliu, bet neišlaikyčiau. Man reikia šios salos, aš čia kvėpuoju. Kitur – ne, ir man daug nereikėtų. Koks pusmetis ir parsivežtų „stiklainėlyje“.

– Žmogui apskritai svarbios jo šaknys?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis