„World Press Photo“ paroda. Apsilankykite
Bilietai
2020 12 31

Įstaigų vadovų kompetencijas pirmą kartą vertina jų pavaldiniai, kolegos iš kitų įstaigų

Nuo Naujųjų metų pradedami vertinti ne tik valstybės tarnautojų darbo rezultatai, jų kvalifikacija bei gebėjimai, bet ir kompetencijos. Tuo tarpu įstaigų vadovų kompetencijų vertinimas jau prasidėjęs – tą daro ne tik jie patys, jų tiesioginiai vadovai, bet ir pavaldiniai, kolegos iš kitų įstaigų.
Darbuotojai
Darbuotojai / 123RF.com nuotr.

Šiuos rezultatus įstaigų vadovai sužinos per metinį veiklos įvertinimą sausį.

„Anksčiau buvo vertinami veiklos rezultatai – darbai, dėl kurių atlikimo valstybės tarnautojas su savo vadovu buvo sutarę, taip pat kvalifikacija ir gebėjimai. Paprastai tariant, turimi profesiniai įgūdžiai ir jų taikymas, atliekant darbus. Nuo šiol vertinamos ir kompetencijos – tam tikros darbuoto asmeninės, profesinės ir vertybinės savybės, pavyzdžiui, lyderystė, organizuotumas, gebėjimas analizuoti ir panašios“, – BNS teigė Valstybės tarnybos departamento (VTD) atstovė Lina Biekštaitė.

Anot jos, kadangi įstaigų vadovų kompetencijas įvertinti turi dar 10–20 pavaldžių asmenų bei 5–10 kolegų iš kitų įstaigų, šis procesas prasidėjo gruodį.

L.Biekštaitės teigimu, pavaldžius asmenis, kurių duomenys yra anonimiški, pagal tam tikrus kriterijus automatizuotai atrenka informacinė sistema, o kolegų sąrašą sudaro pats įstaigos vadovas, suderinęs su savo tiesioginiu vadovu.

Eilinių valstybės tarnautojų kompetencija bus vertinama sausį – kartu su metiniu veiklos įvertinimu.

Pasak VTD atstovės, jei darbo rezultatų, kvalifikacijos bei gebėjimų vertinimas gali tiesiogiai atsiliepti darbo užmokesčiui, tai kompetencijų vertinimas yra skirtas tik tam, jog būtų galima nustatyti, ar darbuotojui reikia papildomų mokymų bei konsultacijų.

„Įstaigų veikla – dinamiška. Keičiasi funkcijos, keičiasi darbo sąlygos ir dažnai būna, kad kompetencijų, su kuriomis valstybės tarnautojas buvo priimtas į darbą, jau nebepakanka, reikia mokytis, tobulėti“, – kalbėjo L.Biekštaitė.

Valstybės tarnybos departamento duomenimis, iš viso Lietuvoje dirba yra daugiau 26 tūkst. valstybės tarnautojų. Iš jų apie 200 sudaro įstaigų vadovai, priimami į pareigas konkurso būdu.

„Esamu metu vertinami 167 vadovai, kadangi vertinami tik tie, kurie yra išdirbę ne trumpiau kaip pusmetį“, – aiškino L.Biekštaitė.

Valstybės tarnautojų vertinimo pokyčiai nustatyti nuo spalio įsigaliojusiame Vyriausybės nutarime. Į pareigybės aprašymus privalomų ir pageidaujamų kompetencijų sąrašas yra įtraukiamas nuo liepos.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Testas.14 klausimų apie Kauną – ar pavyks teisingai atsakyti bent į dešimt?
Reklama
Beveik trečdalis kauniečių planuoja įsigyti būstą: kas svarbiausia renkantis namus?
Reklama
Kelionių ekspertė atskleidė, kodėl šeimoms verta rinktis slidinėjimą kalnuose: priežasčių labai daug
Reklama
Įspūdžiais dalinasi „Teleloto“ Aukso puodo laimėtojai: atsiriekti milijono dalį dar spėsite ir jūs