„Kauno nepilnamečių tardymo izoliatoriuje yra 149 vietos, kuris laikas jame buvo apie 60 nepilnamečių, taigi nuolat šioje įstaigoje buvo apie 70 laisvų vietų, o kiti tardymo izoliatoriai perpildyti. Priėmėme sprendimą, kad iš Kauno tardymo izoliatoriaus moterys būtų nukreipiamos į Kauno nepilnamečių tardymo izoliatorių“, – situaciją komentavo Kalėjimų departamento direktoriaus patarėjas Antanas Laurinėnas.
Kauno tardymo izoliatorius perpildytas, o mūsų patalpos tuščios, naudojama elektra, šildomos patalpos, todėl sprendėme kaip šias patalpas užpildyti. Sakė Markas Tokarevas.
Kalėjimų departamento direktoriaus patarėjo teigimu, tokiam žingsniui buvo ruoštasi iš anksto, pakeisti reikiami teisės aktai, numatytos galimos problemos, jų sprendimo būdai: „Mintis tokiu būdu spręsti tardymo izoliatorių perpildymo problemą kilo praėjusiais metais, tačiau moterų perkėlimas buvo pradėtas tik šiais metais.“
Kauno nepilnamečių tardymo izoliatorius-pataisos namų direktoriaus Marko Tokarevo teigimu, šiam žingsniui buvo nuosekliai ruoštasi. Moterims skirtas viršutinis aukštas, jos visiškai izoliuotos nuo nepilnamečių: „Kauno tardymo izoliatorius perpildytas, o mūsų patalpos tuščios, naudojama elektra, šildomos patalpos, todėl sprendėme kaip šias patalpas užpildyti. Buvo surastas, mano manymu, geriausias sprendimas pas mus talpinti moteris iš Kauno tardymo izoliatoriaus.“
M.Tokarevo teigimu, darbuotojams nekilo didesnių problemų: „Jei dirbant su nepilnamečiais reikia ilgesnės adaptacijos, mokymų, tai su suaugusiais yra paprasčiau, nereikėjo kažkokių specialių personalo apmokymų.“
Prieš atvežant moteris į Kauno nepilnamečių tardymo izoliatorių-pataisos namus reikėjo ne tik pakeisti įstaigos nuostatus, bet ir paruošti patalpas: įrengti prausyklas, skalbimo kambarius: „Mes turime dvylika moterų, pirmosios buvo atvežtos pirmadienį, jos visiškai izoliuotos nuo nepilnamečių ir apgyvendintos viršutiniame pastato aukšte. Šiuo metu esame pasiruošę priimti 25 moteris, bet vėliau galėsime sutalpinti ir daugiau – iki 60.“