„Manau, kad iš tikrųjų tai yra istorinis sprendimas, kuris finalizuosis, aišku, Varšuvoje“, – žurnalistams Briuselyje antradienį sakė J.Olekas, dalyvavęs Aljanso gynybos ministrų susitikime.
„Tai reali kovinė parama, sausumos parama, kuri iš tikrųjų gali atlikti apginamumo ir atgrasymo funkcijas“, – pridūrė jis.
Jis pabrėžė, kad Aljanso veiksmai „iš tikrųjų stabdo Rusijos bandymus veikti mūsų regione“.
Aukšto rango NATO pareigūnai BNS patvirtino, kad batalionai Baltijos šalyse ir Lenkijoje turėtų būti dislokuoti 2017 metais. Vieną batalioną paprastai sudaro nuo 500 iki 1 tūkst. karių.
Dvi NATO valstybės – Didžioji Britanija ir Vokietija – antradienį paskelbė, kad du iš keturių batalionų Baltijos šalyse ir Lenkijoje bus kuriami jų karių pagrindu, o naujienų agentūra „Reuters“ rašė, kad likusiems dviem batalionams turėtų vadovauti Jungtinės Valstijos ir Kanada.
Batalionams vadovausiančios šalys oficialiai bus paskelbtos per Aljanso viršūnių susitikimą Varšuvoje, kuris vyks liepos pradžioje. Lietuvoje tarptautinis batalionas greičiausiai bus kuriamas Vokietijos karių pagrindu.
Kiekvieno bataliono pagrindą sudarys vienos Aljanso valstybės kariai, o kitos šalys prie jo prisidės mažesniais pajėgumais.