Kandidatuodamas į Seimą, 2016 metais Vyriausiajai rinkimų komisijai pateiktoje biografijoje S.Jakeliūnas nepažymėjo, kad iki tapdamas tuometinio premjero Algirdo Butkevičiaus patarėju 2012-aisiais, metus dirbo analitiku kredito unijoje „Vilniaus taupomoji kasa“.
2014 metais dėl įsipareigojimų indėlininkams nevykdymo Lietuvos bankas atėmė šios unijos veiklos licenciją.
„Prašome įvertinti, ar toks informacijos nuslėpimas prieš rinkimus ir po jų pretenduojant į BFK pirmininkus nėra etikos pažeidimas bei visuomenės, o rinkimo į komiteto pirmininkus metu – ir Seimo narių suklaidinimas“, – Etikos ir procedūrų komisijos prašo ištirti J.Razma.
Anksčiau naujienų portalas Delfi.lt skelbė, kad S.Jakeliūnas išreiškė norą dirbti SEB banke, buvusio SEB banko prezidento patarėjo G.Nausėdos komandoje, tačiau nebuvo priimtas.
J.Razma, Seimo etikos sargams primindamas faktą, kad G.Nausėda nesutiko priimti S.Jakeliūno į darbą SEB banko analitikų grupėje, komisijos prašo nustatyti, ar „Seimo narys nesupainiojo viešųjų ir privačių interesų bei neviršijo savo įgaliojimų kaip Seimo BFK pirmininkas, viešai ir aršiai kritikuodamas tiek SEB banką, tiek G.Nausėdą bei primygtinai siūlydamas jį kviesti liudyti komiteto vykdomame tyrime dėl buvusios finansų krizės tuo netiesiogiai jam bandant mesti atsakomybės šešėlį.“
„Ar BFK pirmininkui nenusišalinus nuo klausimų, susijusių su G.Nausėdos asmeniu, visuomenei nesudaromas įspūdis, kad tai gali būti kerštavimas naudojantis tarnybine padėtimi?“ – pranešime žiniasklaidai cituojamas J.Razma.
Trečiadienį Seimo BFK nariai rinkosi į posėdį, kuriame svarstyta būsimo tyrimo apie 2009–2010 metų krizę Lietuvoje eiga. Svarstyta, ar tiriant aplinkybes, lėmusias krizę, į komiteto posėdžius reikėtų kviesti ne tik Finansų ministerijos ir Lietuvos banko pareigūnus, bet ir komercinių bankų atstovus – ekonomistus G.Nausėdą ir Nerijų Mačiulį.
„Jeigu neis, tai neis, jų teisė neiti, tada įvertinsime jų viešus pasisakymus nuo pat 2007 metų iki dabar“, – siūlymą BNS komentavo komiteto vadovas S.Jakeliūnas.
G.Nausėda pareigas banke paliko rugsėjo 7-ąją ir artimiausiu metu pranešė paskelbsiantis savo apsisprendimą dėl dalyvavimo prezidento rinkimuose.
Jeigu savo kandidatūrą kels, G.Nausėda yra tikinęs, kad sieks ir žmonių, ir partijų paramos. Palaikymą jo kandidatūrai rodo konservatoriai.
TAIP PAT SKAITYKITE: A.Kubilius ir M.Majauskas nedalyvaus finansų krizės tyrime