Su švietimo, mokslo ir sporto ministre Jurgita Šiugždiniene portalo 15min video laidoje „15/15“ kalbėjomės ne tik apie pabėgėlių vaikų ugdymo problemas, bet ir sporto finansavimo pokyčius.
Svarbiausios interviu temos
- Į kokius miestus ukrainiečiams patariama nebesidairyti
- Kaip miestuose sprendžiamos perpildytų vaikų grupių darželiuose problemos
- Ar ukrainiečių vaikai gali Lietuvoje užsiimti ta veikla, kuria užsiėmė Ukrainoje?
- Pabėgėlių vaikus mokytojai sėkmingai moko net nemokėdami jų kalbos
- Įsteigus Nacionalinę sporto agentūrą keičiasi sporto finansavimas ir administravimas
- Sporto finansavimo pokyčių rezultatai išryškės tik po liepos pradžios
– Ministre, ar tai, kad kai kuriuose miestuose ribojamas pabėgėlių apgyvendinimas, reiškia, kad, pavyzdžiui, Vilniuje ir Kaune negali apsigyventi šeima su vaikais, kuriems reikia darželio ir mokyklos?
– Sakyti, kad negali apsigyventi, nebūtų galima, nes mes tikrai, jeigu ukrainiečių šeima nori būtinai apsigyventi Vilniuje, ji turi tokią teisę, jeigu randa gyvenamąjį būstą, bet tuose miestuose pagrindiniuose, kuriuos jūs ir paminėjote, jau ima trūkti vietų ugdymo įstaigose ir todėl mes rekomenduojame galvoti apie kitus miestus ir rajonus, kur yra vietų ir yra galimybių lankyti mokyklą ir darželius.
– Kuriuose miestuose arba rajonuose tų vietų pakankamai daug, kad jūs, pavyzdžiui, rekomenduotumėte ukrainiečių pabėgėliams apsigyventi būtent ten? Kur nukreipiate juos?
– Tai visose kitose (savivaldybėse – 15min) aplink didžiuosius miestus, kurie buvo paminėti. Aplink Klaipėdą – tai ir Klaipėdos rajonas, ir Šilutė, visus galima miestus minėti, ten tikrai yra pakankamai galimybių lankyti mokyklas ir darželius, tai mes juos ir rekomenduojame. Šitos savivaldybės yra netoli didžiųjų miestų.