Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2012 02 08

Mažinti nedarbą siūloma suteikiant jaunuoliams nemokamą būstą

Dėl atsainaus požiūrio į jaunimo nedarbą prezidentės Dalios Grybauskaitės supeiktas socialinės apsaugos ir darbo ministras Donatas Jankauskas puolė gilintis į jaunimo užimtumo klausimus. Vienas iš siūlymų kaip spręsti problemą – valstybės pagalba jaunus žmones aprūpinant būstu.
Jaunimas
Jaunimas / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Lietuva yra viena iš 8 Europos Sąjungos (ES) valstybių, kuriose jaunimo nedarbo problema yra didžiausia. Paskutiniojo praėjusiųjų metų ketvirčio duomenimis, šalyje nedirbo ir nesimokė 31,7 proc. 16-24 metų amžiaus žmonių.

Po trečiadienį įvykusio susitikimo su Jaunimo reikalų departamento, Lietuvos darbo biržos, Valstybinės darbo inspekcijos ir „Sodros“ – vadovais D.Jankauskas teigė, jog dar reiktų diskutuoti, kaip būtų vykdomas jaunuolių aprūpinimas gyvenamuoju plotu.

„Vadinčiau tai valstybės ir žmogaus susitarimu. Jei valstybė įsipareigoja jaunam žmogui padėti įgyti išsilavinimą ir apsirūpinti darbu, tokiu atveju jaunas žmogus turi įsipareigoti atidirbti tam tikrą laiką Lietuvoje pagal tą išsilavinimą, kurį jis yra įgijęs“, – sakė minisras.

D.Jankauskas trečiadienį teigė, kad priemonių, kaip spręsti jaunimo užimtumo klausimus, sąrašas bus parengtas per savaitę. Jis pridūrė, kad jaunimas ir darbdaviai turėtų būti labiau informuojami apie pagalbą iš Verslumo skatinimo fondo, įvairias lengvatas, teikiamas turintiems išsilavinimą, bet neturintiems praktinių įgudžių žmonėms.

Ministras įsitikinęs, kad reikia daugiau jaunimo užimtumo programų, kurios būtų finansuojamos iš Europos socialinio fondo. 2007-2013 m. iš šio fondo Lietuvai skirta 3,2 mlrd. Lt.

Jaunimo reikalų departamento vadovas Mindaugas Kuliavas aiškino, kad yra daugybė jaunimo užimtumo skatinimo projektų bei programų, tačiau apie jas informacijos yra per mažai. Jo teigimu, aprūpinimas būstu skatintų jaunimą įsidarbinti. „Jei ta programa pavyktų, tikrai manau, tai būtų didelė paskata jauniems žmonėms“, – aiškino jis.

M.Kuliavo teigimu, jauni žmonės ne visada supranta, jog prašyti didesnio atlygio galima tik turint tam tikrą kvalifikaciją. „Ne visada norai atitinka galimybes, tokia situacija yra. Darbdaviai ne visada nori žmonių be darbo patirties, be to, tarp teorijos ir praktikos yra atotrūkis“, – pridūrė jis.

Anot Lietuvos darbo biržos (LDB) vadovo Vido Šlekaičio, biržoje šiuo metu yra užsiregistravę apie 30 tūkst. jaunų bedarbių. „Iš jų pusė turi tam tikrą pasirengimą. Praėjusiais metais į LDB kreipėsi 25 proc. absolventų. Galima daryti išvadą, kad tie žmonės buvo nepilnai pasirengę darbo rinkai. Darbdaviai nori įdarbinti jau turinčius darbo įgudžių žmones“, – teigė jis.

Praėjusią savaitę prezidentė D.Grybauskaitė išreiškė nepasitenkinimą D.Jankausku. „Jaunimo nedarbo problemos iki šiol nei tiesiogiai už šią problemą atsakinga Socialinės apsaugos ir darbo ministerija, nei Vyriausybė nevertino kaip rimtos, todėl atskiros ministerijos nekoordinavo veiksmų ir sprendė problemą gana fragmentuotai“, – jos žodžius perdavė atstovė spaudai Daiva Ulbinaitė. 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Tyrimas: lietuviams planuojant kalėdinio stalo meniu svarbiausia kokybė bei šviežumas
Reklama
Jasonas Stathamas perima „World of Tanks“ tankų vado vaidmenį „Holiday Ops 2025“ renginyje
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos