„Noriu aiškiai pasakyti: jei Rusija vienaip ar kitaip įsiverš į Ukrainą, „Nord Stream 2“ nejudės pirmyn“, – sakė N.Price'as radijui NPR.
Valstybės departamento atstovas pažymėjo, kad šiuo metu vamzdynas dar neveikia, ir šio projekto užbaigimas Jungtinėms Valstijoms, Vokietijai ir visai transatlantinei bendruomenei yra „svertas“ paveikti Rusiją, o ne Maskvos poveikio Vakarams „svertas“.
Šis vamzdynas, jungiantis Rusiją ir Vokietiją, yra itin reikšmingas Kremliaus ekonominėms ambicijoms. 55 mlrd. kubinių metrų metinio pralaidumo, maždaug 10 mlrd. eurų kainavęs „Nord Stream 2“, nutiestas šalia tokio pat pajėgumo dešimtmetį veikiančio pirmojo Rusijos eksporto dujotiekio per Baltijos jūrą iki Vokietijos, padvigubintų šio rusiškų dujų eksporto koridoriaus galimybes.
JAV Kongreso respublikonai ir demokratai jau ne vienus metus priešinasi „Nord Stream 2“ projektui, argumentuodami, kad jis padės Rusijai naudotis energijos išteklių tiekimu kaip priemone siekti politinių tikslų Europoje.
Jau yra parengta teisės aktų projektų, numatančių sankcijas šio dujotiekio operatorei ir projekto finansuotojoms. Respublikonai nori įvesti šiuos suvaržymus dabar pat, o demokratai – tik tuo atveju, jeigu Rusija įsiveržtų į Ukrainą.
Prezidento Joe Bideno administracija iki šiol susilaikydavo nuo tokio lygio sankcijų, vengdama supykdyti svarbią sąjungininkę Vokietiją.
Vokiečių pareigūnai sakė, kad galimybė užblokuoti šį dujotiekį, jeigu Rusija pasiųstų savo pajėgas į Ukrainą, būtų svarstytina, tačiau plačiau šis scenarijus nebuvo viešai nagrinėjamas.