Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2017 07 11

JAV tyrimas: kur geriausia būti imigrantu?

Paskelbtas naujas tyrimas, kuriame 80 valstybių išrikiuotos pagal tai, kaip jose gera yra gyventi imigrantams. Pačia geriausia šalimi imigrantams išrinkta Švedija. Po jos rikiuojasi Kanada, Šveicarija, Australija, Vokietija, rašo „The Washington Post“.
Stokholmo panorama
Stokholmo panorama / 123rf.com nuotr.

Šis reitingas – dalis didelio projekto, kuriuo siekiama išrinkti geriausias pasaulio valstybes.

Reitingą sudarę „U.S. News and World Report“ aiškina, kad tyrime buvo atsižvelgta į tokius kriterijus kaip ekonominis stabilumas, pajamų lygybė, darbo rinka. Buvo apklausta daugiau nei 21 tūkst. verslo lyderių, vadovų, taip pat kitų visuomenės narių.

Taip pat buvo naudojamasi informacija iš Pasaulio banko ir Jungtinių Tautų, kiek migrantų gyvena skirtingose valstybėse, kiek imigrantų būna išsiunčiami atgal į savo gimtąsias šalis. Tyrime buvo vertinamos ir imigracijos politikos bei integracijos priemonės.

Geriausia valstybe imigrantams buvo išrinkta Švedija. Kitos Skandinavijos šalys – Norvegija, Suomija, Danija – taip pat pateko į dešimtuką. Autorių teigimu, Skandinavijos valstybės pateko į sąrašo viršūnę daugiausia dėl ekonominės jų padėties ir pastangų užtikrinti pajamų lygybę.

Tokios valstybės kaip Kanada ir Šveicarija gavo daug balų ne tik dėl ekonominio stabilumo, bet ir integracijos priemonių imigrantams, pavyzdžiui, kalbos mokymo.

JAV buvo skirta 7 vieta. Gerus balus jos gavo dėl didelio priimamų imigrantų skaičiaus, tačiau jos vietą sąraše nusmukdė pajamų nelygybė.

Jungtinė Karalystė atsidūrė dar žemiau – tik 17 vietoje. Nors jo ekonomika yra stipti, tačiau imigracijos politika yra nepalanki imigrantams. „U.S. News and World Report“ pažymi, kad panašią politiką turi tik dar 5 valstybės, tarp jų – Saudo Arabija ir Mianmaras.

Sąrašo viršuje daugiausia yra Europos ir Šiaurės Amerikos valstybės, nors kai kurios Europos šalys, pavyzdžiui, Serbija ar Čekija atsidūrė žemai – atitinkamai 68 ir 50 vietose.

Iš Artimųjų Rytų regiono aukščiausiai sąraše atsidūrė Jungtiniai Arabų Emyratai (15 vieta), iš Azijos – Singapūras (18), Pietų Amerikos – Brazilija (32), Afrikos – Pietų Afrikos Respublika (45).

Iš 80 vertintų valstybių sąrašo apačioje atsidūrė Kenija. Lietuva nėra įtraukta į šių 80 valstybių sąrašą.

Visą sąrašą galite žiūrėti čia.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos