Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti
2018 11 20 /11:39

Jeigu A.Prokopčiukas taps Interpolo vadovu, Lietuva svarstys trauktis iš organizacijos

Jeigu Interpolo vadu būtų išrinktas Rusijos atstovas Aleksandras Prokopčiukas, Lietuva turėtų svarstyti galimybę pasitraukti iš šios organizacijos, antradienį pareiškė Seimas.
Aleksandras Prokopčiukas
Aleksandras Prokopčiukas / „Twitter“ nuotr.
Temos: 2 Seimas Interpolas

„Jei A.Prokopčiukas būtų išrinktas Interpolo vadovu, Lietuva drauge su kitomis demokratinėmis valstybėmis turėtų neatidėliojant svarstyti galimybę pasitraukti iš šios organizacijos“, – teigiama antradienį Seimo priimtoje rezoliucijoje.

Už ją balsavo 88 parlamentarai, nė vienas nebuvo prieš, susilaikė septyni.

„Interpolo vadovu išrinkus A.Prokopčiuką, t.y. kandidatą valstybės narės, kuri sistemingai piktnaudžiauja Interpolo sistema ir naudojasi ja kaip politinio spaudimo bei persekiojimo, o ne teisiniu instrumentu, ir pareigūną, kuris pats prisidėjo prie manipuliavimo Interpolo sistema, būtų suduotas milžiniškas ir sunkiai atitaisomas smūgis šios organizacijos reputacijai bei pasitikėjimui organizacijos teisiniu neutralumu“, – teigiama Seimo rezoliucijoje.

Pristatydamas dokumentą Seime antradienį konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis teigė, kad Rusija itin dažnai naudojasi teise prašyti, kad kitose Interpolui priklausančiose valstybėse būtų sulaikyti jos ieškomi asmenys. Dažniausiai tai taikoma Kremliaus kritikams.

„Kai kurios valstybės, kaip Ispanija, yra apsigavusios ir sulaikiusios žmones be jokios pateisinamos priežasties vien besivadovaudamos Kremliaus nurodymu“, – teigė G.Landsbergis.

Jo teigimu, jeigu A.Prokopčiukas būtų išrinktas Interpolo vadu, ši organizacija būtų diskredituota kaip institucija, nes būtent „A.Prokopčiukas buvo tas žmogus, kuris išduodavo tuos raudonuosius pranešimus, prašydamas suimti režimų kritikus kitose valstybėse“.

Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas socialdarbietis Juozas Bernatonis pareiškė, kad rezoliucija parengta blogai, nes joje esą kaltinamas Interpolas, o ne nedemokratinės valstybės, kurios naudojasi organizacijos procedūromis.

„Aš nežinau, kaip Lietuva dabar dirbs su Interpolu“, – sakė jis.

„Financial Times“ duomenimis, A.Prokopčiukas yra tarp dviejų kandidatų į organizacijos vadovo postą.

Be jo į šias pareigas kandidatuoja organizacijos prezidento pareigas einantis Kim Jong-Yangas iš Pietų Korėjos, jis anksčiau užėmė vyresniojo viceprezidento postą.

Lietuvos Seimas savo rezoliucijoje priminė, kad Rusija nuolat siekia per Interpolą susidoroti su Kremliaus kritiais – verslininku Bilu Brauderiu, Estijos politiku Eriku-Nilsu Krosu, žurnalistu Piotru Silaevu, čečėnų opozicijos lyderiu Achmetu Zakajevu, Aleksėjaus Navalno bendražygiu Nikita Kulačenkovu ir kitais.

Anksčiau Interpolui vadovavęs kinas Meng Hongwei spalio pradžioje atsistatydino po jo arešto Kinijoje įtariant korupcija.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais