Šiame pasauliniame forume politikai, parlamentarai, diplomatai, tarptautinių organizacijų atstovai, akademinės bendruomenės ir nevyriausybinių organizacijų ekspertai iš Izraelio, JAV, Europos Sąjungos Tarybai šiuo metų pirmininkaujančios Airijos ir daugelio kitų Europos, Azijos ir Afrikos valstybių nagrinėja antisemitizmo, islamofobijos fenomenus, įvairias rasinės, tautinės diskriminacijos, religinio nepakantumo apraiškas, žydų tradicijų tęstinumo klausimus dabarties pasaulyje.
Konferencijoje dalyvaujantys ekspertai diskutuoja ir rengia rekomendacijas apie teisės ir įstatymų vaidmenį kovoje su antisemitizmu, galimybes stiprinti religijų dialogą.
N. Germanas renginyje pasidalijo Lietuvos patirtimi naikinant istorinės atminties spragas, supažindino su Lietuvoje vykdomomis Holokausto aukų atminimo ir švietimo programomis, Seimo ir Vyriausybės sprendimais skirti kompensacijas žydams, nukentėjusiems per nacių okupaciją ir sovietinio režimo metais vykusį Holokaustą Lietuvoje, taip pat religinėms bendruomenėms, praradusioms nekilnojamąjį turtą. Lankydamasis Jad Vašemo memoriale, viceministras pagerbė Holokausto aukų atminimą.
„Mes negalime pakeisti praeities, bet mes turime mokytis iš istorijos“, – sakė N. Germanas, kalbėdamas forumo atidaryme gegužės 28 dieną.
Siūlydamas sutelkti bendras pastangas ieškant atsakymo į klausimą, kodėl XXI amžiuje vis dar egzistuoja antisemitizmas, viceministras pabrėžė: „Visų geros valios žmonių pareiga – pasiekti, kad mūsų ateitis būtų geresnė, kad eitume iš tamsos į šviesą“.
Vizito Izraelyje metu Lietuvos užsienio reikalų viceministras taip pat aptars aktualius dvišalius ir tarptautinius klausimus susitikimuose su Izraelio Kneseto pirmininku Yuli Edelsteinu ir kitais Izraelio politikais, žydų organizacijų vadovais.