Pratybose planuoja dalyvauti daugiau nei 40 karinių laivų, taip pat orlaiviai, specialių operacijų ir kitų pajėgų kariniai vienetai iš 12 šalių: Belgijos, Danijos, Didžiosios Britanijos, Estijos, JAV, Latvijos, Lietuvos, Lenkijos, Prancūzijos, Suomijos, Švedijos ir Vokietijos. Pratybų tikslas – gerinti šalių dalyvių, NATO ir Europos Sąjungos narių, karinių jūrų, oro ir specialiųjų operacijų pajėgų sąveikumą tarptautinėse operacijose.
Pratybos scenarijus numato veiksmus menamo konflikto metu: pratybose dalyvaujantys kariniai vienetai bus suskirstyti į dvi grupes, iš kurių viena imituos puolimą, kita – pagalbos teikimą užpultajai šaliai. Taip pat planuojama patikrinti laivų įgulų ir kitų pratybų dalyvių kovinę parengtį.
Pratybose taip pat bus tobulinami karo laivų manevravimo, laivų konvojavimo, artilerinių šaudymų, priešlėktuvinės gynybos ir gynybos nuo nestandartinių kovos priemonių, paieškos ir gelbėjimo jūroje, minų paieškos ir išminavimo ir kiti veiksmai.
Baltijos šalių priešmininės kovos eskadra „Baltron“ buvo įkurta 1998 metais. Lietuva, Latvija ir Estija rotuodamos priskiria laivus dalyvauti eskadros operacijose ir personalą į tarptautinį eskadros štabą.
Nuo liepos Baltijos eskadrai priskirtas Lietuvos KJP laivas „Jotvingis“, kurio įgulai vadovauja kapitonas leitenantas Vytautas Šakalis.
Pagrindinė „Baltron“ užduotis – ieškoti ir naikinti nuo Antrojo pasaulinio karo Baltijos jūroje likusias minas ir kitų nesprogusią amuniciją.„ Baltron“ taip pat padeda Baltijos šalių karinių jūrų pajėgų laivams pasirengti dalyvauti NATO greitojo reagavimo pajėgų nuolatinės parengties priešmininės kovos junginyje.