Regioninių parkų darbuotojai rengs žaliąsias edukacijas, per kurias bus galima ne tik sužinoti apie regioninių parkų vertybes, bet ir atlikti užduotis bei laimėti Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos (VSTT) įsteigtus prizus.
Anot VSTT pranešimo, edukacijų dalyviai spėlios Kauno marių dugno mįsles, bandys atpažinti medžių rūšis, rungsis rinkdami didžiules dėliones, pabendraus ir žaidimus žais su regioninių parkų simboliais – vėžliuku, kukučiu bei lūšimi.
Vakare numatomas koncertas.
Lietuvoje yra 30 regioninių parkų: Anykščių, Asvejos, Aukštadvario, Biržų, Dubysos, Dieveniškių istorinis, Gražutės, Kauno marių, Krekenavos, Kurtuvėnų, Labanoro, Metelių, Nemuno deltos, Neries, Nemuno kilpų, Pagramančio, Pajūrio, Panemunių, Pavilnių, Rambyno, Salantų, Sartų, Sirvėtos, Tytuvėnų, Varnių, Veisiejų, Ventos, Verkių, Vištyčio, Žagarės.
Visi jie įsteigti vienu metu – 1992 metais Aukščiausiosios Tarybos nutarimu.
Regioniniai parkai yra saugomos teritorijos, įsteigtos gamtiniu, kultūriniu ir rekreaciniu požiūriu regioninės svarbos kraštovaizdžio kompleksams ir ekosistemoms saugoti, jų rekreaciniam bei ūkiniam naudojimui reguliuoti.
Jie užima daugiau kaip pusę visų saugomų teritorijų ploto.