Klaipėdoje per pastarąją parą koronaviruso diagnozę išgirdo 275 žmonės.
Uostamiestyje susirgimų 100 tūkst. gyventojų per 14 dienų skaičius padidėjo nuo 1949,6 iki 2 012,7, o šalyje – nuo 998,5 iki 1 038,7 atvejo. Pagal šį rodiklį Klaipėda trečią dieną išlieka paskutinėje vietoje.
Geriausia padėtis ir toliau yra Panevėžio rajone su 270 atvejų 100 tūkst. gyventojų.
Kaip teigė R.Grigaliūnas, Klaipėdoje protrūkiai toliau fiksuojami ugdymo įstaigose, šeimose, įmonėse.
Vis dėlto nors mokyklose testuojant vis nustatomi COVID-19 atvejai, neprireikė uždaryti nė vienos Klaipėdos mokyklos.
„Būna, kad mokykloje nustatomi 2-3 atvejai ar 5, kaip vienoje nutiko, tada situacijai suvaldyti pakanka izoliuoti užsikrėtusius asmenis. Vėliau susidaro tarsi trikampis: mokykla – šeima – darbovietė“, – pastebėjo R.Grigaliūnas.
Tačiau bandydami suvaldyti pandemiją Nacionalinio visuomenės sveikatos centro darbuotojai skundžiasi susiduriantys su dar viena rimta problema: žmonės nebelinkę atskleisti, kur galėjo užsikrėsti, su kuo bendravo.
„Staiga dalis tampa „viengungiais“. Aiškina gyvenantys vieni, bet kai pradedi tikrinti, paaiškėja, kad yra ir antra pusė, ir vaikai kartu gyvena. Taip slepiami atvejai ir tas nepadeda sulaikyti viruso“, – pastebėjo pašnekovas.
Skaičiuojama, kad šiuo metu Klaipėdoje imunitetą šiam virusui yra įgavę apie 64 proc. visuomenės.
Šios savaitės duomenimis, Respublikinėje Klaipėdos ligoninėje gydomi 64 pacientai, 6 iš jų – Reanimacijos skyriuje. Kaip skelbiama, visi pacientai, gydomi Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuje yra iki 65-erių ir visi – nepasiskiepiję.
Klaipėdos universitetinėje ligoninėje gydomas 131 pacientas. 22 jų – reanimuojami, jiems taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija.