Paaiškėjus faktui, kad R.Morkūnaitė-Mikulėnienė skambino tada dar frakcijos kolegai K.Bartoševičiui į Čilę, ji feisbuke pateikė patikslinimą.
„Keletas patikslinimų dėl viešumoje pasirodžiusių ir klaidingai interpretuotų mano teiginių. Penktadienį K.Bartoševičius žinute informavo, kad traukiasi iš Seimo.
Tą pačią dieną paskambinau paklausti, ar tai galutinis apsisprendimas, nes tokių ketinimų buvo ne vienas jau anksčiau. Tuo metu apie teisėsaugos įtarimus dar nebuvo žinoma. Apie juos sužinojau pirmadienį, kai gavau skambutį iš medijos su prašymu pakomentuoti“, – rašė Seimo TS-LKD frakcijos seniūnė.
Naujienų portalas Lrytas pranešė, kad R.Morkūnaitė-Mikulėnienė prisipažino skambinusi tuomet Čilėje buvusiam K.Bartoševičiui.
R.Morkūnaitė-Mikulėnienė neatskleidė, ar tokio prašymo sulaukė iš paties K.Bartoševičiaus – tikino gavusi žinutę „Messenger“ programėlėje.
Politikė tikino, kad su frakcijos bendražygiu kontaktavo dienos metu – dar iki jo kreipimosi į Vyriausiąją rinkimų komisiją (VRK), o apie kokius nors prokuratūros įtarimus ar ikiteisminį tyrimą, kuriame figūruoja komandiruotėje buvęs parlamentaras, esą nežinojusi.
Išaiškėjo naujos detalės
Antradienį Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen tik po tiesių žurnalistų klausimų nurodė, kad po to, kai susitiko su generaline prokurore Nida Grunskiene, kuri jai pranešė, kad vienas Seimo narys, kaip vėliau paaiškėjo – K.Bartoševičius, įtariamas sunkiais nusikaltimais, susitiko su premjere Ingrida Šimonyte, bet jokios informacijos jai neperdavė.
Vyriausybės vadovė irgi tvirtino nieko apie tai neišgirdusi, nors su parlamento vadove kalbėjo apie ministrų kabineto norą surengti neeilinę Seimo sesiją.
I.Šimonytė antradienį tikino, kad nei ji, nei kas iš jos aplinkos neinformavo K.Bartoševičiaus, kad jis atsisakytų mandato.