Pasak jo, anksčiau Kremliaus režimo organizuotos operacijos Lietuvoje nebuvo susijusios su fiziniu smurtu.
„Dabar jau peržengta tam tikrai riba“, – pirmadienį transliuotoje TV3 laidoje „Dėmesio centre“ sakė K. Budrys.
„Ir žinoma, kad turėtume peržiūrėti savo veikimą, jis turėtų būti keliomis kryptimis. Kas susiję su mūsų institucijoms, peržiūrėti, ką turime Lietuvoje ir kokias priemones taikome, dar kartą sugrįžtant prie artimos apsaugos“, – teigė jis.
Jo teigimu, kita saugumo užtikrinimo dalis susijusi su opozicionierių rūpesčiu savimi. Pasak K. Budrio, jie „negali gyventi patys tokiame pačiame režime, kokiame gyvena“.
„Negali daryti to, kai žinai, kad į tave kėsinasi, kaip kad elgtųsi bet kuris kitas pilietis. Turi laikytis bent jau elementarių saugumo reikalavimų. Tai irgi reikia nuolat priimti. Mes čia turime reikalą ne su savo valstybės piliečiais, su kuriais mūsų santykis yra šiek tiek kitoks dėl tų pačių piliečių pareigų mūsų atžvilgiu“, – kalbėjo K. Budrys.
Anot prezidento patarėjo, su opozicijos veikla susijusių grėsmių vertinimas keičiasi.
„Tai reiškia, kad agresyvėja oponentas, kad yra aukštos vertės taikiniai Lietuvos teritorijoje, tas buvo aišku. (...) Pasistūmė kartelė, ką sau nori ir gali leisti tarnybos. Būtų naivu tikėtis, kad iki tol jos negalėjo fiziškai prieiti prie čia esančių asmenų, turėjome įvairių kibernetinių atakų nutraukiant transliacijas, turėjome įkyrius neva žurnalistus, provokatorių, siekiančių situacijų, lakstančių nuo Lietuvos teisėsaugos“, – sakė K. Budrys.
Anot prezidento patarėjo, tokie išpuoliai daro neigiamą įtaką Lietuvos įvaizdžiui, net jei pagrindinis operacijos uždavinys nebuvo diskredituoti valstybę.
„Turime minimizuoti tą žalą ir proaktyviau dirbti su opozicijos žmonėmis, kad saugumas būtų pakeltas į kitą lygį, nes čia tikrai yra rezervo neišnaudoto“, – teigė K. Budrys.
Praėjusią savaitę Vilniuje buvo užpultas ir plaktuku sumuštas čia gyvenantis vienas artimiausių velionio Rusijos opozicijos lyderio Aleksejaus Navalno bendražygių L. Volkovas.
Lietuvos žvalgyba teigimu, tikėtina, kad tai buvo Rusijos specialiųjų tarnybų organizuota operacija, skirta stabdyti opozicionierių veiklą prezidento rinkimų įkarštyje.
Lietuvos policijos generalinis komisaras Renatas Požėla „Dėmesio centre“ pirmadienį sakė, kad per penkias dienas nuo įvykio padarytas didelis darbas renkant ir analizuojant įrodymus, „toliau intensyviai renkami nauji įrodymai“.