Taip jis kalbėjo antradienį susitikęs su Lietuvai akredituotais Europos Sąjungos, NATO ir partnerių šalių ambasadoriais, pranešė Užsienio reikalų ministerija (URM).
„Kas pirmas atsitrauks – Rusija, kurios ekonomika lūžta po sankcijų spaudimu, ar mes, Vakarai, pasiduosime greito, bet netvaraus taikos susitarimo pagundai? Vakarai turi atsispirti šiai pagundai ir užtikrinti, kad Ukraina liktų stiprioje pozicijoje“, – URM išplatintame pranešime cituojamas K.Budrys.
„Ukrainos narystė NATO turi būti bendru strateginiu Vakarų tikslu, nes ji užtikrintų Europos saugią ir stabilią ateitį“, – teigė jis.
Lietuva yra viena didžiausių Ukrainos rėmėjų Vakaruose, o gruodį prisiekusi Vyriausybė savo programoje žada remti šalį „iki pergalės ir po jos“.
Susitikime Lietuvos diplomatijos vadovas ambasadoriams pristatė Lietuvos užsienio politikos prioritetus ir globalaus saugumo klausimus.
Pasak K.Budrio, 2025 metais Lietuva ir toliau sieks saugumo bei gynybos stiprinimo, Ukrainos pergalės prieš Rusijos agresiją, stipresnio euroatlantinio ryšio.
Lietuvos diplomatijos vadovas teigė, kad šalies pastangos toliau bus nukreiptos į Europos saugumo sistemos stiprinimą, pasaulinių partnerysčių plėtojimą, ypač Indijos-Ramiojo vandenynų regione.
Pasak ministro, Lietuva aktyviai veiks NATO, ES ir Šiaurės-Baltijos (NB8) formatuose.
„Užsienio reikalų ministras pabrėžė, kad šie metai bus lemtingi Rusijos kare prieš Ukrainą, o Vakarams svarbu demonstruoti ilgalaikį paramos Ukrainai įsipareigojimą“, – rašoma ministerijos pranešime.
Pasak K.Budrio, Lietuva ir toliau sieks stiprinti sankcijas Rusijai ir jos sąjungininkams, kuriomis siekiama „stabdyti Rusijos karo mašiną ir sulaikyti Rusiją nuo piktybiškumo veikimo mūsų kaimynystėje ir mūsų pačių valstybėse“.