2020 06 12

K.Mažeika: mano pozicija dėl Punios šilo nesikeičia

Aplinkos ministras Kęstutis Mažeika sako, kad jo pozicija dėl vieno vertingiausių šalies miško masyvų Punios šilo nesikeičia – plėsti rezervato ploto neketinama, reikia peržiūrėti buveinių ribas.
Kęstutis Mažeika
Kęstutis Mažeika / Luko Balandžio / 15min nuotr.

„Tai turbūt mano pozicija nesikeičia“, – žurnalistams penktadienį Punios šile sakė ministras.

Jo teigimu, būtina išlaikyti galimybę žmonėms ateiti į Punios šilą, tuo pačiu juos supažindinti su aplinkosauga ir miškosauga, taip pat peržiūrėti buveinių ribas.

„Turime nustatyti buveinių ribas, nustatyti apsaugos ribas, tikrai svarbu pagerinti buveinių sąlygas – galbūt kur padėti informacinius stendus žmonėms, kad galėtų taip pat susipažinti“, – teigė K.Mažeika.

Pasak ministro, peržiūrėjus buveinių ribas, rezervato ribos irgi galėtų keistis, tačiau apie anksčiau planuotą rezervato praplėtimą negalvojama.

„Neatmetu galimybės, kad kažkuriose vietose rezervato zonos galėtų išsiplėsti, tačiau tuose pušynuose, kur tikrai nematau grėsmės, kad žmogus ten pasivaikščios, pagrybaus ar pauogaus, tikrai nematau jokių problemų, kad žmonės ten galėtų laisvai lankytis“, – sakė aplinkos ministras.

Raimundo Eremino nuotr./Punios sengirė
Raimundo Eremino nuotr./Punios sengirė

Alytaus rajone esančiame Punios šile apie jo apsaugą penktadienį diskutavo aplinkos ministras K.Mažeika, prezidento Gitano Nausėdos patarėjas Jaroslavas Neverovičius, taip pat miškininkai, mokslininkai, Aplinkos ministerijai pavaldžių institucijų vadovai.

Punios šilas užima daugiau nei 2,7 tūkst. hektarų teritoriją, o rezervatas šiuo metu yra 457 hektarų plote. Rezervatą buvo planuojama išplėsti iki beveik 2,2 tūkst. hektarų.

Šį sprendimą sustabdė Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba, o aplinkos ministras K.Mažeika šį sprendimą pernai birželį įtvirtino įsakymu, tam priešinosi gamtosaugininkai.

Jie teigė, kad Punios šilui reikalinga didesnė apsauga, todėl būtina praplėsti gamtinio rezervato plotą ir tokiu būdu išsaugoti unikalias ten gyvenančias ir augančias rūšis.

Vilniaus apygardos administracinis teismas, kreipusis gamtosaugininkams iš Baltijos aplinkos forumo, šių metų kovo pradžioje paskelbė, kad sprendimas stabdyti rezervato plėtrą buvo nemotyvuotas ir nepagrįstas.

Tačiau ministras K.Mažeika teigė, kad kol kas plėsti Punios šilo rezervato neketinama, būtina identifikuoti buveines ir užtikrinti maksimalią jų apsaugą ir stebėjimą.

Alytaus rajone Nemuno kilpos gaubiamas Punios šilas yra vienas vertingiausių Lietuvoje plytinčių miškų masyvų. Jis yra Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ dalis.

Jame gausu šimtamečių gamtos paminklais paskelbtų ąžuolų ir kitų medžių, taip pat čia randama daugiau nei 100 į Raudonąją knygą įrašytų augalų ir gyvūnų rūšių.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Išmanesnis apšvietimas namuose su JUNG DALI-2
Reklama
„Assorti“ asortimento vadovė G.Azguridienė: ieškantiems, kuo nustebinti Kalėdoms, turime ir dovanų, ir idėjų
Reklama
Išskirtinės „Lidl“ ir „Maisto banko“ kalėdinės akcijos metu buvo paaukota produktų už daugiau nei 75 tūkst. eurų
Akiratyje – žiniasklaida: tradicinės žiniasklaidos ateitis