Prenumeratoriai žino daugiau. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Kadenciją baigiantis Seimas renkasi į paskutinį posėdį

Tryliktasis 2020-aisiais išrinktas Seimas antradienį renkasi į paskutinį posėdį.
 Seime posėdis su Vokietijos federaliniu gynybos ministru
Seime posėdis su Vokietijos federaliniu gynybos ministru / Roberto Riabovo / BNS nuotr.
Temos: 2 Seimas Seimo nariai

Jame bus paminėtos prieš trejus metus mirusio Kovo 11-osios Akto signataro Kazimiero Motiekos 95-osios gimimo metinės, balsuojama dėl Seimo statuto, Azartinių lošimų, Saugaus eismo, Valstybės skolos, Tautinio paveldo produktų, kitų įstatymų projektų ir pataisų priėmimo.

Vienas parlamentaras – Vytautas Gapšys – parlamentaro kadenciją baigs atlikdamas bausmę kalėjime. Jis nuteistas dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu „MG grupės“ (buvusios „MG Baltic“) politinės korupcijos byloje, jam skirta ketverių metų ir trijų mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Pernai gruodį parlamente neužteko balsų atimti jo mandatą.

Tryliktasis Seimas į pirmą posėdį rinkosi 2020 metų lapkričio 13 dieną. Sudaryta centro dešinės valdančioji dauguma parlamento pirmininke išrinko Liberalų sąjūdžio lyderę Viktoriją Čmilytę-Nielsen, vėliau premjere patvirtino konservatorę Ingridą Šimonytę.

Per ketverius metus surengta 17 eilinių ir neeilinių Seimo sesijų.

Dėl „čekiukų“ skandalo savivaldoje kilus krizinei situacijai, konservatoriai buvo pasiūlę surengti pirmalaikius Seimo rinkimus, kad perkrautų politinę sistemą, tačiau pritarimo nesulaukė.

Šiam Seimui teko spręsti klausimus, susijusius su COVID-19 pandemijos, neteisėtos migracijos iš Baltarusijos valdymu, dėl Rusijos karo Ukrainoje pirmą kartą šalyje buvo įvesta nepaprastoji padėtis, Rusija pripažinta teroristine valstybe, surengtas NATO šalių parlamentų pirmininkų susitikimas.

Parlamentarai priėmė kelias Konstitucijos pataisas – įvedė tiesioginius merų rinkimus, leido į Seimą kandidatuoti nebe nuo 25 metų, o nuo 21 metų, nustatė dešimties metų ribojimą per apkaltą atleistiems asmenims kandidatuoti į Seimą ir prezidentus.

Šią kadenciją Seimo nario mandato per apkaltą neteko Tautos ir teisingumo sąjungos (centristų, tautininkų) lyderis Petras Gražulis, balsavęs už kitą parlamentarą. Teismo sprendimu į Seimą patekti jis negalės dar dešimtmetį.

Toks pats likimas grėsė ir „Nemuno aušros“ lyderiui Remigijui Žemaitaičiui, kurį Konstitucinis Teismas pripažino pažeidusiu Konstituciją ir sulaužiusiu priesaiką dėl antisemitinių pareiškimų. Tačiau politikas iš parlamento pasitraukė pats, nespėjus surengti slapto balsavimo.

Iš Seimo pasitraukusiųjų buvo ir daugiau, tarp jų – „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, parlamento mandato atsisakęs praėjus vos kelioms dienoms po pirmojo posėdžio, taip pat – seksualiniais nusikaltimai prieš vaikus kaltinamas Kristijonas Bartoševičius, ekonomistas Mykolas Majauskas.

Ketvirtadienį į pirmą posėdį rinksis naujasis Seimas. Savo pirmąjį posėdį naujai išrinkti parlamentarai pradės priesaika, taip pat bus renkama Seimo vadovybė.

Į naują parlamentą išrinkti 62 dabartiniai Seimo nariai.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
„ID Vilnius“ – Vilniaus miesto technologijų kompetencijų centro link
Reklama
Šviežia ir kokybiška mėsa: kaip „Lidl“ užtikrina jos šviežumą?
Reklama
Kaip efektyviai atsikratyti drėgmės namuose ir neleisti jai sugrįžti?
Reklama
Sodyba – saugus uostas neramiais laikais