Išklausiusi daug kritikos parlamentarė D.Šakalienė atsiėmė pataisas, kuriomis siūlė įpareigoti žiniasklaidos priemones, kad ne mažiau kaip 50 proc. informacijos būtų pozityvios naujienos.
Jas sukritikavo ne tik prezidentė Dalia Grybauskaitė, premjeras Saulius Skvernelis, nuo jų iškart atsižegnojo ir patys „valstiečiai“.
Į skandalą praėjusią savaitę sureagavo ir LVŽS Vilniaus skyrius – jo pirmininkas Tomas Bakučionis paskelbė skyriaus narių apklausą, reikia ar nereikia versti žiniasklaidą skelbti pozityvias naujienas, partijos kolegos padiskutavo šia tema.
Tada visa likusi automatiškai pakliūtų į apibrėžimą „bulvarinė spjauda“.
Dalį tarp partijos narių kilusios diskusijos matė ir 15min. Iš jos aiškėja, kad kai kuriems LVŽS nariams norėtųsi valstybės kontroliuojamos žiniasklaidos, kuri „atsakingai ir objektyviai skelbtų valstybės gyvenimo naujienas.“
„Reikalinga Lietuvai valstybinė žiniasklaida – portalas, TV ir gal laikraštis, kuris atsakingai, objektyviai skelbtų valstybės gyvenimo naujienas ir Vyriausybės požiūrį „Kas geresnio premjere“ (Adolfo Šleževičiaus laikų laida, kurios pašnekovas visada būdavo premjeras, girdėjęs nekritiškus žurnalisto klausimus, – aut.). Tada visa likusi automatiškai pakliūtų į apibrėžimą „bulvarinė spjauda“. Ir jos šoumenų formuojamas požiūris neprivalomas nei skatinti, nei remti.
O dabar, dėl sumauto sp. įstatymo išvešėjo valstybę ir tautą niekinantis, menkinantis mąstymo būdas, nihilizmas. Visuotinė anarchistinė debilizacija. Tik dėl valstybės spaudos „atkūrimo“ reikėtų tartis ne tik su koalicijos partneriais, bet ir su kai kuriomis kitomis partijomis, kurioms svarbu valstybės išlikimas, o ne liberalumo deklaravimas“, – partijos kolegoms rašė LVŽS narys Zenonas Jančys.
Su juo 15min susisiekti nepavyko. LVŽS Vilniaus skyriaus pirmininkas T.Bakučionis 15min teigė matęs šį partijos kolegos pasisakymą, tačiau paties Z.Jančio tikino nepažįstantis, nes jis nėra Vilniaus skyriaus narys.
„Girdėjau tą dalyką, man nelabai aiškus tas pasiūlymas – kas yra valstybinė žiniasklaida? Bet konstituciškai nėra uždrausta valstybei steigti žiniasklaidos kažkokias priemones, juk turime Nacionalinį radiją ir televiziją (…) nematau išvis dėl ko čia ietis laužyti. Valstybinės institucijos perka viešinimo paslaugas iš žiniasklaidos. Aš neturiu nuomonės, nesu įsigilinęs į tą klausimą“, – kalbėjo jis.
Vėliau pašnekovas svarstė, kad jeigu nacionalinis transliuotojas Lietuvoje turi ir portalą, tai Z.Jančio idėja lyg ir yra realizuota.
Nors Vilniaus skyriaus narių apklausa dėl D.Šakalienės pataisų baigėsi dar sekmadienį, tačiau T.Bakučionis pripažino iki šiol nepasidomėjęs, kokie jos rezultatai.