Ji teigia siekianti, jog po trejų metų aktyvųjį rezervą sudarytų 36 tūkst. karių, o parengtasis rezervas priartėtų prie 120 tūkstančių.
Krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko teigimu, iki šių metų pabaigos kiekvienas aktyviojo rezervo karys turės savo karinį vienetą, į kurį bus kviečiamas atlikti tarnybą ar atnaujinti įgūdžių.
Artimiausiu metu visi aktyviojo rezervo prievolininkai turėtų gauti informaciją apie priskyrimą kariniam vienetui.
„Jau nuo kitų metų aktyviojo rezervo prievolininkai įgūdžių atnaujinti bus kviečiami į savo karinį vienetą, o pašauktų karių skaičius nuo 2021 metų iki 2024 metų padidės du kartus. Taip pat atnaujinamos rengimo programos, atsižvelgiant į kariuomenės poreikius ir į naujai įsigyjamą modernią ginkluotę“, – ministerijos pranešime teigė A.Anušauskas.
Aktyvųjį rezervą sudaro prievolininkai, atlikę tarnybą kariuomenėje per pastaruosius dešimt metų. Jie rengiami, aprūpinami ir priskirti kariniam vienetui.
„Ši rezervo dalis, papildžiusi karinius vienetus, gali atlikti užduotis ne tik karo, bet ir taikos metu bei dalyvauti tarptautinėse operacijose“, – teigiama pranešime.
Parengtąjį Lietuvos kariuomenės rezervą sudaro visi karinį parengtumą turintys ir aktyvią karinę tarnybą baigę Lietuvos piliečiai iki 60 metų.
„Šiemet patvirtinta kariuomenės personalo rezervo koncepcija nustatė pagrindinius principus, kaip pasiekti, kad rezervas kuo efektyviau užpildytų reguliariuosius kariuomenės vienetus ir būtų pagrindas formuojant rezervinę brigadą“, – teigė A.Anušauskas.
Jis pabrėžė, kad artimiausiu metu kariuomenę turėtų pasiekti papildomi kiekiai individualios ginkluotės ir ekipuotės, skirtos pilnai aprūpinti kariuomenės karo meto struktūrai priskirtus vienetus.
Anot KAM pranešimo, modernizuojant kariuomenę įsigyjama nauja moderni ginkluotė leidžia skirti esamą ginkluotę rezervinei brigadai. Šiais metais pradėtos vertinti ilgalaikės aprūpinimo galimybės naujomis priemonėmis, kurių negalima įgyti perskirstant anksčiau kariuomenės naudotą įrangą ar mobilizuojant iš civilinio sektoriaus karo metu.
Svarstoma apie tokius pajėgumus kaip netiesioginės paramos ugnimi sistemos, kariniai visureigiai ir sunkvežimiai. Didesnė dalis gynybos biudžeto skiriama ir amunicijai kaupti.