„Dar vasaros metu aš teikiau išvadas ir rengiau projektą dėl Užsieniečių teisinės padėties įstatymo ir praktiškai net nujaučiau, kad tose vietose gali būti daroma tam tikra nusikalstama veikla.
Ir įstatyme aš numačiau terminus, laikotarpius, kas turi nagrinėti būtent, kad sprendimo teisė nebūtų sutelkiama į vienas rankas“, – trečiadienį žurnalistams sakė R.Žemaitaitis.
Paklaustas, kas šiame skandale turėtų prisiimti politinę atsakomybę, jis sakė, kad pasitvirtinus įtarimams reikėtų kalbėti apie baudžiamą Migracijos departamento vadovų atsakomybę.
„Aš manau, kad reikia pirma įsigilinti, kas ten atsitiko, dėl ko kilo skandalas. Jeigu tie nuogastavimai, dėl kurių aš tikrai galvoju, (pasitvirtintų – BNS), tai reikėtų kelti atsakomybę ir kalbėti apie baudžiamąją atsakomybę pačių vadovų“, – paklaustas, ar keistų Migracijos departamento direktorių Almantą Gavėną, teigė R.Žemaitaitis.
Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) ir prokuratūra antradienį pranešė, kad tiriama galima korupcinė schema, pagal kurią ne Europos Sąjungos šalių piliečiai, pageidaujantys gauti leidimus laikinai gyventi Lietuvoje arba tokius leidimus prasitęsti, mokėjo pinigus tarpininkaujantiems advokatams bei advokatų padėjėjams.
Įtariama, kad advokatai ir jų padėjėjai perduodavo savo pažįstamiems asmenims, turintiems ryšių Migracijos departamente, o šie – Migracijos departamento pareigūnams, galintiems padėti, kad leidimai užsieniečiams būtų išduodami greičiau.
Vilniaus miesto 2-asis apylinkės teismas trečiadienį patenkino prokuroro prašymą ir nuo pareigų pusei metų nušalino šešis korupcija įtariamus Migracijos departamento pareigūnus, kurie galėjo pelnytis iš leidimų gyventi Lietuvoje.
Bylos tyrimą kontroliuojantis Vilniaus apygardos prokuratūros prokuroras Linas Kuprusevičius kreipėsi į teismą, prašydamas nušalinti keturis skyrių vedėjus, vieną pavaduotoją ir vieną specialistą. Teismas prašymą patenkino ir šešis pareigūnus nuo darbo nušalino pusei metų.
Byloje įtariamieji taip pat yra du advokatai ir du advokatų padėjėjai.
Prokuratūra teigia, kad veikiant korupcijos tinklui Migracijos departamente, leidimus gyventi Lietuvoje galėjo gauti apie 100 užsienio piliečių. Tikslus užsieniečių skaičius paaiškės tik tyrimo metu.