Už G.Nausėdą balsavęs V.Tomaševskis sakė jį pasirinkęs dėl atstovavimo krikščioniškoms, šeimos vertybėms. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų prezidento rinkimuose remiama Seimo narė Ingrida Šimonytė, anot jo, yra liberalė.
Klausiamas dėl pasisakymo apie vyrus ir moteris, politikas tikino, kad tai buvo pajuokavimas.
„Ne visada turime rimtai atsakinėti kaip politikai. Čia nieko bendro nei su vyrais, nei su moterimis neturi. Aš gerbiu moteris daugiau, kadangi pats esu vyras. Čia toks sarkazmas, siekiant pabrėžti, už ką balsavau“, – dėstė jis.
V.Tomaševskis tikino taip juokavęs, kad rinkėjai išgirstų jo pasirinkimą.
„Jei neišgirs rimtai, kad kažkas išgirstų pusiau rimtai“, – sakė jis.
G.Nausėdos štabo komunikacijos vadovas Aistis Zabarauskas, komentuodamas V.Tomaševskio pasisakymą, tikino, kad G.Nausėda negali uždrausti nei balsuoti už jį, nei daryti įtakos argumentacijai.
„O lyčių lygiateisiškumo principų svarbą yra pabrėžęs ne kartą“, – pridūrė jis.
Antrajame prezidento rinkimų ture besirungianti I.Šimonytė nuomonę dėl V.Tomaševskio motyvo išdėstė socialiniame tinkle „Facebook“.
„Pan Waldemar – za równością szans :) Ironicznym jednak sposobem (liet. Ponas Valdemaras – už lygias galimybes. Tiesa, ironišku būdu). PS įdomu, keli tie vyrai turi būti, kad atstotų vieną moterį“, – nurodė politikė.
M.Jankauskaitė: suponuojama, kad moteris nėra individualybė
Lygių galimybių plėtros centre dirbanti M.Jankauskaitė ragino prisiminti Lietuvos istoriją – kiek vyrų vadovavo, o disbalansas lyčių požiūriu esą niekam neužkliuvo. Anot jos, V.Tomaševskio retorika rodo, kad moteris nėra suvokiama kaip individualybė.
„Suponuojama, kad moteris nėra individualybė, kad jeigu prieš tai buvo moteris, tai kita moteris gali atnešti visai kitokį darbo stilių, naujas idėjas, būti visai kitokia prezidente, – komentavo M.Jankauskaitė. – Į vyrus mes esame įpratę žiūrėti kaip į asmenybes, kaip į individualybes, o moterys yra traktuojamos taip, tarsi jos būtų subendrinta grupė, neindividualizuota, tiesiog etiketė, kad ji yra moteris.“
V.Tomaševskio išsakyta mintis, specialistės teigimu, atskleidžia skirtį tarp progresyviai ir tradiciškai mastančių rinkėjų.
„Tų rinkėjų, kuriems žodis politikas asocijuojasi su vyrais, kurie kala moterį prie kryžiaus vien dėl to, kad ji neturi šeimos, neturi vaikų. Mes visą laiką matėme puolimą mėginant parodyti, kad tarsi kažko trūksta tai kandidatei.
Manau, tas pasakymas yra labai aiškus apeliavimas į labiau konservatyvią visuomenės dalį, kuriems atrodo, kad jei yra vyras, bus patikimiau, išmintingiau“, – tvirtino M.Jankauskaitė ir pažymėjo, kad žmonės, suprantantys, kad intelektualiniai vyro ar moters gebėjimai biologiškai niekaip nesiskiria, kandidatą rinksis pagal pasaulėvoką, vertybes, profesinius gebėjimus.
Prezidento rinkimų diena – sekmadienis. Juose varžosi ekonomistas G.Nausėda bei Seimo narė I.Šimonytė. Penktadienis – paskutinė išankstinio balsavimo rinkimuose diena.