Pagalba civilinei policijai skiriama reaguojant į Sveikatos apsaugos ministerijos prašymą ir bus teikiama vadovaujantis Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo 18 straipsniu „Kariuomenės pagalba kitoms valstybės ir savivaldybių institucijoms".
Tai reiškia, kad Karo policija veiks kaip bet kuris kitas pagalbą teikiantis kariuomenės padalinys, tačiau šiai užduočiai vykdyti nuspręsta skirti būtent Karo policiją, nes ji turi daugiausiai patirties užtikrinant viešąją tvarką.
Pasak Lietuvos kariuomenės Karo policijos vado pulkininko leitenanto Laimo Baliūno, Karo policijos pareigūnai yra suinteresuoti padėti kuo greičiau suvaldyti pandemiją, teikdami paramą nevykdys policijos funkcijų, o nustatę pažeidimus perduos juos tirti policijos pareigūnams.
Lietuvos kariuomenė kovoje su COVID-19 dalyvauja nuo pat pandemijos pradžios. Šiuo metu, be naujai skiriamų karo policininkų, dar 70 Krašto apsaugos savanorių pajėgų (KASP) karių padeda Nacionalinio visuomenės sveikatos centro padaliniams Vilniuje bei Alytuje ir Panevėžyje, o iki gruodžio 18 dienos Kaune 25 kariai teikia pagalbą karštojoje linijoje 1808.
Taip pat nuo gruodžio 18 d. Šaulių sąjungos nariai padės policijos pareigūnams kontroliuoti asmenų patekimą į šalies miestus ir miestelius. Šį savaitgalį daugiau nei 300 šaulių visoje Lietuvoje drauge su policijos pareigūnais budės patikros postuose.
Be to, šauliai tęs ir iki šiol vykdytas užduotis – budės mobiliuose COVID-19 patikros punktuose, teiks pagalbą ligoninių personalui, dirbančiam su užsikrėtusiais COVID-19 pacientais, patruliuos viešose vietose ir padės užtikrinti viešąją tvarką, prižiūrėti, kad būtų laikomasi šalyje paskelbtų rekomendacijų karantino metu.
Ir pirmosios, ir antrosios COVID-19 bangos metu Lietuvos kariuomenė skyrė visus Sveikatos apsaugos ministerijos prašytus pajėgumus ir resursus; iš viso antrosios bangos metu į užduočių vykdymą buvo įtraukti daugiau kaip 4 tūkst. karių savanorių ir profesinės karo tarnybos karių.