Neogotikinio stiliaus pastatas iš sovietinių kareivinių paverstas universiteto bendruomenių namais.
Tvarkant šimtmetį skaičiuojantį pastatą, restauratoriams teko nemažai pavargti. Jiems reikėjo išgabenti daugybę sovietų kariškių palikto „turto“ – dujokaukių, kitos karinės amunicijos, buvo aptikta net granata.
Šios patalpos buvo nenaudojamos, o dabar prikeltos naujam gyvenimui. Patalpos bus skirtos konferencijoms, iškilmėms, diplomų teikimams, čia taip pat įsikurs Baltijos regiono istorijos archeologijos institutas, archyvas, kai kurie kanceliarijos padaliniai. Rūsyje atsiras ir didžiulė apie 400 kvadratinių metrų ploto valgykla.
Buvusiose kareivinėse sutvirtinti pamatai, sienos, perklotas čerpių stogas, atkurta prieškariu buvusi vidinė patalpų struktūra, nusausinti ir akademinės bendruomenės reikmėms pritaikyti erdvūs rūsiai, įrengta palėpė.
Kaip pasakojo pastatą restauravusios bendrovės „Pamario restauratorius“ direktorius Aldas Kliukas, čia palikta daug autentiškų dalykų – raudonų plytų sienų kraštai, grindų plytelės. Kai kurios plytos yra pažeistos sovietų kareivių, pavyzdžiui, aptrupėjusios nuo kulkų.
Vienas sudėtingiausių darbų teko tada, kai 2005 metais ant stogo buvo keliamas pagal istorinę medžiagą atkurtas bokštas, vėliau į jį įmontuotas ir laikrodis. Bokštelyje restauratoriai ir Klaipėdos universiteto vadovai paslėpė kapsulę su žiniomis ateinančioms kartoms.
Studentų aulos restauravimas kainavo apie 7,5 mln. litų. Tai jau šeštasis restauruotas Klaipėdos universiteto studentų miestelio istorinio komplekso pastatas. Atnaujinimo dar laukia buvęs Maisto sandėlis.