Krašto apsaugos ministerija pranešė, kad Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo pataisa galioja profesinės karo tarnybos kariams, kariams savanoriams ir aktyviojo rezervo kariams. Prailgintas tarnybos laikas suteikia galimybę į tarnybą sugrįžti ir anksčiau į atsargą išleistiems kariams.
Kareivių ir jūreivių išleidimo į atsargą amžius išlieka nepakitęs – į atsargą jie išeis iki 40 metų. Tuo tarpu puskarininkiai, jaunesnieji ir vyresnieji karininkai į atsargą bus išleidžiami sulaukę 56 metų, o ne 50 metų, kaip buvo iki šiol. Generolų iškleidimo į atsargą amžius lieka nepakitęs – iki 58 metų. Karinių specialistų išleidimo į atsargą amžius ilginamas iki 60 m., karo kapelionų – iki 65 metų.
„Šiuo metu Lietuvos kariuomenėje, kurioje kasmet didėja privalomąją pradinę karo tarnybą atliekančių šauktinių skaičius, kuriama antroji Sausumos pajėgų brigada, jaučiamas karininkų ir puskarininkių poreikis. Tikimės, kad įsigaliojus įstatymo pataisoms, į tarnybą galėtų sugrįžti daug aukštos kvalifikacijos karininkų ir puskarininkių, kurie iš aktyvios tarnybos pasitraukė būtent dėl galiojusio amžiaus cenzo“, – pranešime teigė Lietuvos kariuomenės jungtinio štabo viršininkas generolas majoras Vitalijus Vaikšnoras.
Šiuo metu Lietuvos kariuomenėje tarnauja apie 8,8 tūkst. karių profesionalų, 2017 metais į dalinius atvyks apie 3,5 tūkst. šauktinių. Dar 4,8 tūkst. žmonių tarnauja Krašto apsaugos savanorių pajėgose, o visoje krašto apsaugos sistemoje dirba apie 2,6 tūkst. civilių.