Karinius Vilniaus maršrutus kartu su komanda rengia Vilniaus universiteto (VU) istorikas Norbertas Černiauskas.
Jo teigimu, Vilniuje yra iš ko pasirinkti.
„Mes rengiame du maršrutus: ilgąjį ir trumpąjį. Vieną jau esame apsidėlioję – trumpąjį, ilgąjį dar svarstome, nes yra iššūkių dėl to, kad objektų, susijusių su karo istorija, karu, Lietuvos kariuomene ir t. t., yra ne dešimtimis, o šimtais“, – 15min pasakojo istorikas.
„Tikrai yra iš ko rinktis Vilniuje. Galvojame, kad maršrutai atspindėtų įvairius laikotarpius, įvairias objektų rūšis“, – pridūrė jis.
Trumpasis – 5 km – maršrutas prasidės prie iš Alytaus kilusio kario-savanorio Artūro Sakalausko žūties vietos, esančios netoli Seimo rūmų, o baigsis ties Aušros vartais.
„Maršrute yra objektų, susijusių ir su sukilėlių egzekucijomis, įvairiais karininkų namais, su Marcele Kubiliūte, su dabartine Krašto apsaugos ministerija ir Jono Žemaičio paminklu, partizanais Vilniuje ir su 1941 metų sukilimo štabo vieta, dar ir geto sukilimas yra“, – apie maršrutą pasakojo N.Černiauskas.
Jis kartu su dar kelių istorikų komanda šiuo metu dėlioja ilgąjį (10 km) maršrutą, tačiau objektų tiek daug, kad tikrai ne visi į jį sutilps.
„Yra ir Šiaurės miestelis, ir Antakalnio visas kompleksas – Antakalnio kapinės, Našlaičių kapinės ir t. t., po to visas pilių kompleksas Senamiestyje. Iškart aišku, kad kelių šimtų objektų neatidengsi“, – teigė VU istorikas.
Tikrai yra iš ko rinktis Vilniuje. Galvojame, kad maršrutai atspindėtų įvairius laikotarpius, įvairias objektų rūšis.
Į ką atkreipti dėmesį?
Istorikas smalsuoliams dabar, kol maršrutai dar nėra parengti, siūlo pakelti akis nuo šaligatvio plytelių ir apsidairyti.