Metinė prenumerata tik 6,99 Eur. Juodai geras pasiūlymas
Išbandyti
2014 06 09

Kario skulptūrai atstatyti paaukota per 10 tūkst. litų

Kario skulptūrai atstatyti Vytauto Didžiojo Karo muziejaus kariliono bokšte paaukota daugiau nei 10 tūkst. litų, pranešė savivaldybė.
Giedrius Kuprevičius
Giedrius Kuprevičius / Juliaus Kalinsko/15min.lt nuotr.

Istorinės skulptūros atstatymo darbams lėšų skyrė daugiau nei 100 žmonių.

„Mūsų siekis išlieka tas pats – iki ateinančios Vasario 16-osios šventės įkurdinti Kario skulptūrą kariliono bokšte. Tarpukariu įgyvendinant pilietinę iniciatyvą žmonės taip pat aukodavo lėšas, tad tikimės, jog ir dabar žmonės atkreips dėmesį ir nebus abejingi“, – sakė miesto meras Andrius Kupčinskas.

Anot vieno iš iniciatyvos sumanytojo, kompozitoriaus Giedriaus Kuprevičiaus, prisidėjimas prie istorinės atminties išsaugojimo ugdo pilietiškumą.

„Svarbiausia suvokti savo santykį su miestu ir pademonstruoti sveiką patriotizmą ir pilietiškumą. Paaukojęs asmuo turi didžiuotis galėdamas prisidėti atkuriant vieną iš esminių miesto simbolių“, – teigė G.Kuprevičius.

Pirminiais skaičiavimais, atstatyti Kario skulptūrai reikia apie 90 tūkst. litų.

Vytauto Didžiojo Karo muziejaus kariliono bokštas 1937 metais buvo sujungtas su pagrindiniu muziejaus pastatu. Pastačius bokštą, į jame paruoštą nišą 1938 metais pastatyta jauno skulptoriaus Juozo Mikėno sukurta Kario („Riterio“) skulptūra. Skulptūrai išlieti panaudotos nepriklausomybės kovų laukuose surinktos žalvarines šovinių gilzės. Kadangi jų neužteko, iš intendantūros sandėlių skulptūrai skirta dar 1700 kg žalvario gilzių. 1942 metais vokiečių okupantai skulptūrą nuvertė ir sunaikino.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Kai norai pildosi: laimėk kelionę į Maldyvus keturiems su „Lidl Plus“
Reklama
Kalėdinis „Teleloto“ stebuklas – saulėtas dangus bene kiaurus metus
Reklama
85 proc. gėdijasi nešioti klausos aparatus: sprendimai, kaip įveikti šią stigmą
Reklama
Trys „Spiečiai“ – trys regioninių verslų sėkmės istorijos: verslo plėtrą paskatino bendradarbystės centro programos